Kuidas vältida trennijärgset ülesöömist?

Trenn ja ülesöömine

Kas oled peale trenni tundnud suurt kihku kohe ja palju süüa? Targem oleks sellele tundele mitte alluda.

Pärast tugevat treeningut, eriti päeva teises pooles, võime tunda korralikult ründavat nälga. Küll aga ei tohiks pärast treeningut endale ülesöömist lubada, eriti tehes seda kehvemate ja ebatervislike valikutega. Treeningu järgselt peaksid hoopis andma oma kehale parajas koguses kvaliteetset kütust ning sedasi teda tänama.

Söö regulaarselt

Oluline on süüa päeva vältel järjepidevalt ning küllaldaselt. Kui peale trenni tabab tohutult suur nälg ja nõrkus, siis ehk ei ole sa sel päeval piisavalt vajalikke toitaineid tarbinud? Regulaarsed toidukorrad hoiavad veresuhkru stabiilsena ning see ennetab ülesöömise ohtu.

Omandatavate toitainete kogus ja suhe sõltub suuresti inimesest, tema vajadustest ning eesmärkidest. Siiski peaks iga söögikord sisaldama piisavalt nii valku, rasva kui ka süsivesikuid, samuti mineraale ja vitamiine, et hoida kõht täis, kuid saada elutegevuseks vajalikku energiat.

Treeningute ajastamine

Treeningud peaksid oma graafikusse paigutama enda elustiilist ja ajakavast lähtuvalt. Kas treenid hommikul, keset päeva või õhtusel ajal? Sea oma treeningud toitumisgraafikuga sobivaks, sest ainult sina tead, millal on su motivatsiooni ning energiatase päeva kõrgeim. Tihti, kui oleme päeva alustanud aktiivselt ja tervislikult, teeme ka päeva vältel paremaid, teadvustatumaid ja tervislikemaid valikuid.

Ära treeni ainult selleks, et süüa

Treeningute eesmärk ei peaks kindlasti olema see, et saaks vaid rohkem toitu tarbida. Treeningusse tuleb suhtuda kui oma tervise edendajasse. Millessegi, mis hoiab sind liikumas ja tugevana terve elu vältel. Lähenedes trennile eesmärgiga rohkem süüa, kipub ülesöömine kiirelt tulema ning peale trenni hakkavad peas keerlema mõtted lemmiktoiduga premeerimisest.

Pigem leia endale meelepärane treening ning muuda toidulaud pisut kergemaks ja tervislikumaks. Samuti võta treeningut ja toitumist kui terviklikku kombot, mis käivad tervise ja elustiili parandamisel ning joonel hoidmisel käsikäes.

Tekst: IntensivePT

Foto: Pexels