Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia avas Tallinnas Pirni tänaval uue saali, kus tai poksi õpetab Peeter Altpere.
Kuidas teie ellu jõudis sport ja võitlussport?
10 aastat tagasi astusin Kevini juurde trenni ja sain kohe korralikud „nahad“. (Naerab.) Sain aru, et siit saab ainult edasi minna ja järjepidev töö on ennast ära tasunud.
Miks otsustasite treeneritöö kasuks?
Mul on olnud väga palju häid treenereid eeskujuks nende aastate jooksul, sealt ka motivatsioon.
Miks tai poks ja kikkpoks?
Need alad treenivad mitte ainult keha, vaid tervendavad suuresti ka vaimu. Mulle meeldib.
Eesti Ekspress avaldas juba aastal 2016 loo „Mis jalgpall? Võitlussport meelitab rahva kohale“. Mis on võitlusspordi edu taga Eestis?
See on lihtne: meil Eestis on väga palju häid fighter’eid ja kvaliteeti oskavad inimesed hinnata.
Miks võitlussport ikkagi nii palju kirgi kütab?
Sest see trenn on korralik küte, ainuke osa päevast, kus sul ei jää hetkegi võimalust mõelda muredele ja annad täiega minna. See on äge. Uus saal on suurepärane koht, kus inimesed saavad ennast välja elada ja kõik mured tatamile jätta. Lisaks on meil väga viisakas ja sõbralik keskkond ning tugev tiim.
Milline on meie sõdalaste tase? Kelle karjääri põnevusega jälgite?
Tase on väga hea. Löögid on tugevad, kiirus on meeletu ja kokku teeb see ühe korraliku looduskatastroofi, mis purustab kõik, mis ette jääb. Nagu isegi teate, teevad Eesti võitlejad praegu kõvasti tööd ja tegusid. Jälgin võitlejaid nii siit kui ka sealt, kuid peamiselt: Andra Aho, Hendrik Themas, Roman Zõbin, Markko Moisar, Tarmo Kõrs, Maikel Astur, Astrid-Johanna Grents, Uku Jürjendal jne.
Kes on Eesti parim võitleja?
Tegelikult on mul kaks lemmikut: Max Vorovski ja Mirkko Moisar.
Ausalt – kas naised ikka peaks võitlusspordiga tegelema?
No siis ei tohiks naistele autojuhilube ka väljastada. Loomulikult naised trenni!
Mida võitlussport harrastajale annab?
Harrastajatele annab see trenn kindlasti hea füüsilise vormi ja on üldiselt parim kaalulangetaja. Ma reaalselt näen, kuidas inimesed trennis sulavad kui lumi kevadisel asfaldil. Haa! Minagi sulasin, olin üle 100 kilo, kui trenniga alustasin. Kuid need, kellel pole midagi sulatada, saavad tugevamaks ja osavamaks. See trenn annab kindlasti inimestele juurde enesekindlust ja sobib kõigile. Mul on endal esimese tüübi diabeet ja suurima abi tervisele olen saanud just selle spordialaga tegeledes. Aitäh, Kevin ja Co!
Kirjeldage tai poksi trenni.
Intensiivne ja raske trenn. Töötavad käed, jalad. Lisaks kasutame löömiseks põlvi ja küünarnukke. Tai poksi lahutamatuks osaks on püstimaadlus ehk klintš. Ütleks, et on väga tehniline ja põnev ala. Inimesed, usaldage ennast ja tulge trenni!
5 põhjust, miks poksitrenni minna?
Hea enesetunne, distsipliin, psühholoogia, suurepärane vorm, enesekindlus.
Tekst: Monika Kuzmina
Fotod: Erti-Risto Süvari