Oliver Alt: võitleja peab olema piisavalt auahne, pühendunud ja enesekindel

Oliver-Robin Alt ja treenerid

Tallinnas peeti 5. oktoobril Eesti Muay Thai Liiga uue hooaja esimene etapp, kus 16-17-aastaste klassis oli Oliver Robin Alt (71 kg) üle Marol Grossist.

Oliver, mitmes matš laupäevane sinu jaoks oli?

Matš oli minu jaoks alles kolmas. Eesti Muay Thai Liigast olen varem ka korra osa võtnud.

Millal sa otsustasid, et hakkad ringis võitlema?

Vahetasin peale 9. klassi lõppu kooli, läksin Rakvere Gümnaasiumi humanitaarklassi. Uues koolis kutsus klassvend mind Tai poksi trenni ja see hakkas mulle väga meeldima. Treener nägi minus potentsiaali ja saatis võistlusele.

Kommenteeri laupäevast vastast.

Vastane oli Viljandi Taipoksi Klubist, minust pikem ja veidike raskem.

Tundsid ka matši ajal, et võit tuleb?

Ringi astudes on mul mõttes vaid üks: tuua koju võit. Olin pisut närvis ikka ka enne võistlust. Matš oli minu arvates väga tasavägine. Teise raundi lõpus lõin vastu vastase põlve ära oma parema jala, kuid sundisin end siiski jätkama. Olin veidi üllatunud, kui kuulsin, et võitsin otsusega 3:0.

Kuidas võitu tähistasid?

Võitu tähistasin sellega, et lõpetasin dieedi ja sõin torti.

Kes sind treenib ja kui tihti teed trenni?

Trenni teen Villu Nurmoja käe all klubis nimega Tugev Tahe. Trennid on väga tehnilised. Seejuures ei jää tagaplaanile vastupidavuse arendamine. Trennis käin vähemalt kolm korda nädalas. Kui jõuan, siis rohkemgi veel. Üks trenn kestab poolteist tundi. Meil on väike ja kokkuhoidev klubi, kus kõik toetavad üksteist. Trenn on mind muutnud enesekindlamaks ja julgemaks. Olen oma treenerile väga tänulik.

Milline on sinu hinnangul ühe tõelise võitleja hing?

Mina arvan, et võitleja peab olema piisavalt auahne, pühendunud ja enesekindel. Tuleb armastada seda, mida teed. See viib ka tulemusteni.

Tekst: Monika Kuzmina

Foto: erakogu