ERGO jagab noorsportlastele stipendiumiteks 25 000 eurot

Marten Liiv
Eelmisel aastal oli üks Ergo stipendiumi saajatest Marten Liiv Foto: Terje Atonen

ERGO kindlustusselts avas taotlusvooru noorsportlase stipendiumile. Juba neljandat aastat järjest jagatakse noorsportlaste vahel stipendiumeid koguväärtusega 25 000 eurot.

ERGO juhatuse liikme Tarmo Kolli sõnul on väga oluline toetada just noori sportlasi. Nad katkestavad tihti oma sportlaskarjääri põhjusel, et üleminekul täiskasvanute võistlusklassi tuleb sportimist ise finantseerida.

„Eestis leidub arvukalt noori, kellel on piisavalt ambitsiooni ja tahtejõudu, et jõuda maailma tippu. Kellegi unistused ei tohiks jääda teostamata vaid ebapiisava eelarve tõttu. Selleks, et taolisi sundotsuseid oleks vähem, olemegi ellu kutsunud ERGO noorte sportlaste stipendiumi,“ ütles Koll.

ERGO noorte sportlaste stipendiumile on oodatud kandideerima kõik 18–25aastased (k.a) sportlased.

„Eelmise aasta noorte sportlaste stipendiaatide hulgas oli mitmeid, kes astusid läinud hooajal suure sammu maailma tipule lähemale,“ rääkis Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju, tuues välja mitmed tähelepanuväärsed Eesti noorsportlased ja nende saavutused. Näiteks aerutaja Joosep Karlson saavutas 2018. aastal maailmameistrivõistlustel 5000 meetrisel rajal 11. koha ja noorte Euroopa meistrivõistlustel 1000 meetri pikkusel distantsil tubli 16. koha. Märkimisväärne on kindlasti ka fakt, et Joosep on ainuke Eesti aerutaja, kes kvalifitseerus 2019. aastal toimuvatele Euroopa mängudele Minskis, mis on ühtlasi aerutamise Euroopa meistrivõistlused.

Jalgrattasportlane Aksel Nõmmela on 2018. aastal mitmel mainekal ja tugeva konkurentsiga võidusõidul Euroopas saavutanud koha esikolmikus. Senine kõige olulisem tulemus on pärit Antwerpen Port Epic ühepäevasõidult, kus Nõmmela sõitis välja teise koha. Vaid aastaga on noor sportlane saavutanud märkimisväärse arengu ning 2019. aastal sõidab Nõmmela klassi võrra kõrgemas Belgia profimeeskonnas Wallonie Bruxelles.

Stipendium on suunatud pühendunud noorte sporditee jätkamise toetuseks ning mõeldud treening- ja võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks. Stipendiumit võib taotleda sportlane või tema nõusolekul ka treener, juhendaja, kool, spordiklubi või spordialaliit.

Taotluste esitamise tähtaeg on 2. aprill 2019. Lõpliku otsuse stipendiumi määramise kohta teeb ERGO kindlustusseltsi poolt kokku kutsutud hindamiskomisjon. Stipendiumi saajad kuulutatakse välja hiljemalt 30. aprillil 2019.

Lisainfot stipendiumi tingimuste ja taotluse esitamise kohta leiab: www.ergo.ee/noorsportlane2019  

Eelmisel aastal said ERGO noorte sportlaste stipendiumi:

  • Aksel Nõmmela, jalgrattasport
  • Erika Kirpu, vehklemine
  • Johann Poolak ja Marko Laius, sõudmine
  • Joosep Karlson, aerutamine
  • Kristjan Koll, suusatamine
  • Mai Narva, male
  • Margaret Markvardt, ujumine
  • Marten Liiv, kiiruisutamine
  • Robin Nool, kergejõustik –  teivashüpe
  • Saskia Alusalu, kiiruisutamine

Allikas: ERGO Insurance SE