Kristjan Ilves kutsub: tule olümpiapäevale lendamist proovima!

Kristjan Ilves

Peagi Norra koondise juures treenima asuv Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves tutvustab laupäeval, 15. juunil Tartus Tamme staadionil toimuval olümpiapäeval kahevõistlust ja suusahüppeid. Soovijatel on võimalik ka ise oma lennuvõimet proovida.

Kell 10.30 algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel, kohtuda olümpiasportlastega ning sporditurul ostelda. Üritus on tasuta.

Kristjan Ilves ja tema treenerist isa Andrus Ilves toovad Tartusse kohale väikese hüppemäe, mida Kristjan on isegi omal nahal proovinud. “Täiskasvanuna on see juba veidi keerulisem, aga lastel on seal kindlasti äge oma oskusi proovida. Kuna teistsugust taolist hüppemäge Eestis pole, tasub kindlasti Tartusse tulla ja omal nahal see ära katsetada,” ütles Kristjan Ilves.

Lisaks Kristjanile aitavad huvilistel lennuoskusi lihvida ka noored kahevõistlejad Andreas Ilves ja Robert Lee ning suusahüppaja Kevin Maltsev.

Lisaks suusahüpete proovimisele tutvustab sisesõudmise maailmameistrivõistlustel kuldmedaleid võitnud Kaisa Pajusalu sõudmist ning BMX ratta põnevusrajal saab oma osavuse proovile panna Rene Mandri, Caspar Austa ja Siim Kiskoneni ergutamise saatel. Ühtlasi on olümpiapäeval esindatud laskmine, iluvõimlemine, võrkpall, slackline ning 2024 Pariisi olümpiamängude kavva kandideeriv breiktants.

Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ühisel alal saab kohtuda erinevate sportlastega, uudistada olümpiameeneid, lahendada ristsõnu ning proovida vehklemise reaktsioonikiiruse treeningvahendit. Sporditurul saab igaüks osta, müüa ja vahetada sporditarbeid, käsitöölaadal aga meisterdada.

Tamme staadionil toimub lastevõistlus nendele, kes veel TV10 Olümpiastarti võistlustel osaleda ei saa (sündinud 2009 ja hiljem). Palliviske ja kaugushüppe tulemuste põhjal saadud punktid liidetakse ja punktide alusel pääsevad 8 paremat tüdrukut ja 8 paremat poissi võistlema peaareenil toimuvale 60m jooksule. Iga osaleja stardinumbrit kaunistavad olümpiarõngad ning kõik osavõtjad saavad auhinna! Võistlusele registreerida saab siit või võistluspäeva hommikul kohapeal.

TV10 Olümpiastarti finaaletapp algab laupäeval Tamme staadionil kell 12, liidrikohal on pärast 4. etappi esimeses grupis Rakvere Reaalgümnaasium 21921 punktiga. Loe lähemalt siit.

Allikas: EOK

Foto: Kristi Loit / Suusaliit