Paraujujad vallutavad Londoni

Susannah Kaul

Järgmisel esmaspäeval 9. septembril saab Londonis alguse paraujumise MM. Eestit läheb esindama üheksaliikmeline delegatsioon – sportlastest Susannah Kaul, Robin Liksor, Kaimar Kaldma ja Matz Topkin.

Meie ujujad osalesid enne suurvõistlust treeninglaagris Türgis. „Enne laagrit oli kuuma ilma suhtes väike kartus, kuid tegelikkuses see siiski treeninguid väga ei mõjutanud ning isegi 41 kraadise sooja juures oli võimalik treenida,“ sõnas Kaldma.

Sportlased ütlevad kui ühest suust, et treeninglaagri tingimused olid suurvõistluseks valmistumisel suurepärased. Kaul lausus: „Sellel ettevalmistusperioodil osalesin kahes treeninglaagris ja ma tunnen, et need olid just need, mida ma vajasin. Ootan juba, et saaksime kohale sõita ning basseini ja olustikuga kohanema hakata.”

Nädal enne võistlust on noored pigem rahulikud ning ootavad võistlust. „Ma ootan Londonisse minekut, kõikide ässade nägemist ja võistlemist,” lausus Topkin.

Matz Topkin

Ujujad hindavad oma hetkevormi heaks, kuid kindlasti ei alahinda nad konkurente, sest teavad, et kõik on hoolega trenni teinud.

Liksor hindab trennis ujutud aegade põhjal hetkevormi heaks. Topkin räägib: „50m selili tahaks lubada mingit värvi medalit ka kaela, aga tiitlivõistlusel on kindlasti teised mehed samuti tippvormis ning medali võitmine ei pruugi ainult minu tulemuse taga kinni olla. 50m kroolis pean juba hommikul ideaalselt ujuma, et õhtusesse finaali pääseda.“

Eesmärgid on kõigil ujujatel sarnased – ujuda isiklikud rekordid või selle lähedased ajad, jõuda finaalidesse ning anda endast parim.

Paraujumise maailmameistrivõistlused Londonis algavad 9. septembril ning kestavad kuni 15. septembrini.

Allikas: Eesti Paralümpiakomitee

Fotod: Gertrud Alatare