„Bruce Lee. Elu“ on põnev, haarav ja aus raamat

Bruce Lee
Illustratsioon: Shutterstock

Bruce Lee elulugu näitab, et inimene saab kõigega hakkama eeskätt tänu oma elufilosoofiale ja mõttejõule.

Matthew Polly kirjutatud ja Heliose kirjastatud „Bruce Lee. Elu“ on seni autoriteetseim, kümneaastase uurimistöö tulemus, haruldaste fotodega filmilegendi elulugu. Autor murrab Bruce Lee’d ümbritsevaid müüte ja loob ikoonist laiahaardelise, inimliku portree. Ta väidab vastupidiselt levinud arvamusele, et Lee oli ambitsioonikas näitleja, keda paelusid võitluskunstid – mitte kung fu guru, kes tegi juhtumisi paar filmi. See on aus, paljastav pilk muljetavaldavale, kuid mitte veatule inimesele, kelle enda lugu oli veelgi huvitavam ja inspireerivam kui mis tahes roll, mida ta mängis ekraanil.

Bruce Lee. EduNäitleja, lavavõitluse koreograaf-õpetaja Indrek Sammul on öelnud: „Põnev, haarav ja aus raamat! Lugeja ees avaneb lugu jäägitust pühendumisest ja otsingust. Ilmekas näide sellest, et etteantud raamid on vaid omaenese tee leidmiseks, kuid uus avaneb vaid eelnevat omandades ja mõtestades. Mees, kelle loomingust ammutavad ideid ja inspiratsiooni tuhanded.“

Dirigent Kristjan Järvi jaoks on Bruce Lee on olnud alati suureks eeskujuks. „Inimvõimetel ei ole piire: ta sai hakkama absoluutselt kõigega eeskätt tänu oma elufilosoofiale ja mõttejõule. Tema lugu näitab, et äri, mille ainus eesmärk on raha, ei saa olla edukas. Midagi väga armastada, osata näha kaugemale ja õppida oma kogemustest viivad alati eesmärgini,“ kommenteerib ta.

Allikas: GoodNews