Fjällräveni uus kollektsioon tehti riidejääkidest

Fjällräveni uus kollektsioon

Matkavarustuse bränd Fjällräven puhus tootmisest üle jäänud tekstiilidele ja kangastele elu sisse ning tõi turule kestlikul mõtteviisil põhineva Samlareni väliriiete kollektsiooni. Riidejääkidest tehtud limiteeritud kollektsiooniga julgustab Fjällräven eelistama kiirmoe asemel riideringlust ja tooteid, mis kestavad aastakümneid ning hoiavad seeläbi meie keskkonda ja planeeti.

Fjällräveni loovjuhi Henrik Anderssoni sõnul sai kollektsioon alguse sellest, mis neil parasjagu olemas oli, mitte sellest, mis tulevikus olla võiks. „Samlareni eesmärgiks oli leida seisma jäänud riidejääkidele mingi lahendus ning anda neile uued kasutusvõimalused. Mulle meeldib ütlus „Ühe mehe prügi on teise mehe aare“ ja Samlareniga me muutsimegi iseenda tekitatud jäätmed uuesti kvaliteetseks ressursiks,“ rääkis Andersson.

Fjällräveni uus kollektsioon Samlareni tooteid iseloomustavad klassikalised lõiked ja mänguline värvikombo – maalähedastele toonidele lisab vimkat siia-sinna vabalt lisatud värvilaigud. Taaskasutatud materjalidest ning omanäolise disainiga loodud kollektsioon on saadaval limiteeritud koguses ning mõistagi on sinna põimitud Fjällräveni aegumatu kvaliteet ja vastupidavus.

Esimene Samlareni kollektsioon hõlmab endas Fjällräveni teada-tuntud klassikuid, sealhulgas vastupidavast G-1000 kanga ülejääkidest tehtud jopesid ja pükse, eridisainiga ikoonilisi Kånken seljakotte ning valiku vastupidavaid käekotte ja mütse.

Jätkusuutlikkus ja innovatsioon on käinud Fjällrävenis alati käsikäes. 1964. aastal pani ettevõtte asutaja Åke Nordin hoiule rulli kangast, mida ei võetud paraku kasutusele ilmastikukindla telgi tootmises. Samast tugevast, eelkõige just telgi iseärasustele mõeldud kangast valmistas Nordin vaid mõned aastad hiljem oma kodus Fjällräveni ikoonilise Greenland jope, mis on leidnud laialdast kasutust nii kvaliteeti hindavate matkajate kui linnainimeste seas.

„Samlareniga oli meie eesmärk anda ülejääkidele uus elu ning lasta mitte midagi raisku. Kui inimesed mõtlevad ja käituvad kestlikult ning hoiavad oma tegemistes korduvkasutuse olulise osana, avame üheskoos ukse uutele ja innovaatilistele ideedele,“ lisas Fjällräveni jätkusuutlikkuse juht Christiane Dolva Törnberg.

Samlareni kollektsioon on saadaval Fjällräveni veebipoes.

Allikas: Fjällräven