Joonista meie olümpiakoondislastele maskott!

Joonistamine
Foto: Pixabay

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Postimees Juunior ja Eesti Olümpiakomitee kutsuvad kõiki lapsi üles joonistama Tokyo olümpiale minevatele Eesti sportlastele õnnetoovat maskotti! Valitud joonistuste autorid saavad endale ka toredad auhinnad, millest suurim on aga see, et rahva lemmikuks valitud joonistusest õmmeldakse eksklusiivnemänguasi, mille saavad endale nii võidutöö autor kui ka terve Eesti olümpiakoondis!

Joonistusvõistlus on avatud kõigile 5–16aastastele lastele ning võistlusele saab töid esitada lehel https://om.postimees.ee/joonistusvoistlus/ ( leiab ka võistluse täpsemad reeglid) või saates see posti teel koos kontaktandmetega, märksõnaga „Olümpia joonistusvõistlus“ aadressile Postimees Grupp AS, Tartu mnt 80, 10112, Tallinn.  Oodatud on joonistused nii paberil kui ka digiformaadis.

Tööde esitamise lõpptähtaeg on 30. mai. Auhindu jagub nii iga vanuseklassi silmapaistvamatele töödele kui ka aktiivsematele klassidele. Žürii valib välja kolm silmapaistvamat tööd kolmes vanusekategoorias (5–8-, 9–12- ja 13–16-aastased) ning žürii lemmikute vahel toimub 7.–13. juunil ka rahvahääletus, kus kõigil huvilistel on võimalik enda lemmiku poolt hääletada. Rahvahääletusel enim hääli kogunud joonistusest tehakse valmis Eestis käsitööna valmiv päris maskott-mänguasi, mille saavad endale nii võidutöö autor kui ka kõik olümpiale minevad Eesti sportlased. Lisaks premeeritakse valitud töid auhindadega Postimehelt, Eesti Olümpiakomiteelt ja spordimuuseumilt – võitjaid ootavad nii Postimees Juuniori tellimused, EOK ja Montoni ametlikku olümpiakollektsiooni kuuluvad särgid ja vöökotid kui ka muuseumipääsmed. Võitjatele antakse kingitused pidulikult üle Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis ning valitud töödest tehakse muuseumis suvel ka näitus.

Eraldi auhinna saavad ka aktiivseimad klassid – klasside vahel, kust saadetakse enim töid, loositakse omakorda välja spordimuuseumi olümpiateemaline haridusprogramm ning Postimees Juuniori poole aasta tellimus!

Joonistusvõistluse žürii koosneb korraldajate esindajatest ning kuna Tokyo mängudele minevad sportlased on juba keskendumas oma võistlusele, siis olümpiasportlaste esindajana on žüriis meie peatne taliolümpialane Eva-Lotta Kiibus.

olümpiamaskoti joonistusvõistlus

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhataja Siim Randojal on erakordselt hea meel, et muuseum saab Tokyo olümpia raames pakkuda lastele niivõrd erakordset väljakutset – võimalust joonistada end Eesti spordilukku. „Juba mitu olümpiat järjest oleme koos Postimehega korraldanud lastele mõne toreda olümpiateemalise võistluse, kuid seekordne saab olema eriline, sest mitte midagi sellist pole varem Eestis tehtud – võidutöö ei jää ainult paberile ja näitusele, vaid selle põhjal valmistatud mänguasi jõuab meie koondislaste seltsis olümpiale välja!“

„Kui Spordi- ja Olümpiamuuseum ja Postimees tulid meie juurde mõttega, et võiks olümpialastele ühe toreda talismani kaasa anda, olime kohe paadis. Pyeongchangi taliolümpia joonistusvõistluse konkurss oli niivõrd edukas, et laekus suisa üle 1500 omanäolise töö. Loodame, et seekord sünnib toredaid ideid ja vahvaid tegelaskujusid veelgi rohkem!“ ütles EOK peasekretär Siim Sukles.

„Kunstianne on kasulik oskus, mida igaühele – näiteks ka minule! – kahjuks antud ei ole. Nüüd on aga aeg kõigil osavatel ja andekatel joonistajatel fantaasia tööle rakendada ja oma looming paberile panna. Mõelda vaid, kellegi joonistuse järgi õmmeldud olümpiamaskotid lendavad lausa kaugele Tokyosse! Jõudu ja vastupidavust tuleb soovida ka meie olümpiasportlastele, kes saavad maskotid sinna kaasa võtta,“ julgustas konkursil osalema ka Postimees Juuniori peatoimetaja Maiken Mägi.

Tokyo suveolümpiamängude otseülekanded toovad huvilisteni Kanal 2, Kanal 12 ja Postimees. Avatseremoonia toimub 23. juulil.

Allikas: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum