Tuhande küünlaga öövõistlus Hiiumaal tuleb taas!

48857625948_d6e86b47ee_o
Küünaldega tähistatud rada Emmastes Foto: Aerobike.ee

Laupäeval, 9. oktoobri õhtul süüdatakse Emmastes tuhat küünalt, mille valgel saab joosta ja rattaga sõita. Coop Hiiumaa spordinädalavahetusele on oodatud kõik, kes tahavad kogeda idüllilisel mereäärsel maastikul küünlavalgel pimedas liikumist. Teistsugune võistlusemotsioon on garanteeritud!

Emmaste öörattarallil on tuhande õueküünlaga palistatud kolmekilomeetrine ring. Võistlussõidu pikkuseks on kümme ja elamussõidu pikkuseks kaks ringi. Emmaste ööjooksul saavad nooremad jooksjad võistelda samal ringil ühe ja vanemad jooksjad kaks ringi.

Enne seda on kõikidel lastel võimalus osaleda ca 800 meetrisel ringil toimuvatel lastesõitudel ja -jooksudel. Lastele on registreerimine tasuta ja toimub kohapeal. Võistluskeskus avatakse kell 17. Põhijooksu start antakse kell 18.15 ning võistlussõidu start kell 20.

„Hiidlased ja Emmaste inimesed on võistluse hästi vast võtnud. Küünlavalguses toimuval võistlusel on tavapärasest rohkem ka lihtsalt uudistajaid. Tegemist on sündmusega, mis pakub nii sportlikku elamust kui silmarõõmu. Ehk on ilus vaadata,“ ütles Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja, kes on Coop Hiiumaa spordinädalavahetusel varasemalt nii võistleja, pealtvaataja kui vabatahtlikuna osalenud.

„Minu meelest on väga vahva, et see just Emmastes toimub. See aitab elus hoida piirkonna rattavõistluste traditsiooni, aga annab oma väärt panuse ka sellele, et suured võistlused toimuksid igas Hiiumaa piirkonnas. Kindlasti aitab see võistlus ning selline võistlusformaat Emmastet edukamalt nö pildile tuua – mõjub turunduse võtmes väga hästi. Ja loodan, et suunab piirkonna inimesi senisest veel enam liikuma ja sportima,“ lisas Tasuja.

Eelmisel aastal võitsid Emmaste öörattaralli Toomas Elling ja Indra Kutser, ööjooksu parimad olid Toomas Mast ja Elli Paap.

Rohkem infot: https://aerobike.ee/hiiumaa/programm-ja-distantsid

Allikas: Aerobike.ee