Esimesest Hiiumaa Loodusmatkast võttis osa ligi 70 matkaselli

Hiiumaa Loodusmatk

Nädalavahetusel toimunud Hiiumaa Loodusmatk tõi kuumuse ja sääskede kiuste rajale 67 matkaselli ja kaks koera. Kahe päeva jooksul läbiti RMK Hiiumaa matkateest 40 kilomeetri pikkune lõik, mis pakkus üllatusi nii algajatele kui kogenud matkajatele. 

Sarnases formaadis matk toimus Eestis esmakordselt ja korraldaja Teele Koppeli sõnul tuleb üritusele ka järgmisel aastal jätk. „Hiiumaa mitmekülgne loodus, põnev kultuuriprogramm ja hästi valitud marsruut võlus nii kohalikke kui mandrilt pärit matkaselle ning juba uuritakse, millal uuesti Hiiumaale matkama saab,“ ütles Koppel.

Hiiumaa Loodusmatkast võttis osa 53 naist, 12 meest ja 2 kooliealist last. Samuti kaks koera. Vanim osaleja oli 59-aastane ja noorim 14-aastane. Matkajate hulgas oli täiesti algajaid, kes polnud mitte kunagi telgis maganud, aga ka juba kogenud matkajaid.

„Ürituse eesmärk oli pakkuda osalejatele turvalist keskkonda ja võimalust matkata omale sobivas tempos. Iga mõne aja tagant ootasime matkajaid vahepunktides, kus pakkusime neile jahedat joogivett, kuuma vett matkatoidu valmistamiseks, vahepalasid ning vajadusel meditsiiniabi. Aga et asja mitte liiga lihtsaks teha, kehtis matkal üks kindel reegel – ööbimine toimus telkides ning iga osaleja kandis oma varustust ise kogu matka vältel kaasas,“ lisas ta.
Hiiumaa Loodusmatk
Lisaks matkamisele pakkus Hiiumaa Loodusmatk ka põnevat kultuuriprogrammi. Esimese matkapäeva õhtul vesteldi zooloog Leif-August Kirsiga, kuidas peletada sääski ning mida teha, kui kohtad metsas karu, metssiga või põtra. RMK Hiiumaa matkatee võludest ja valudest rääkisid hiljuti matkatee läbi teinud kogenud soolomatkajad Karmen Korjus ja Heleri Hanko.

Laupäeval tervitasid RMK Ristna Külastuskeskuses matkaselle Hiiumaa noorkotkad ja kodutütred instruktor Merje Reismaaga, kes õpetasid osalejatele, kuidas teha olemasolevatest materjalidest metsas tuld. Matka lõpp-punktis ootasid matkajaid Ilus Heli DJ duo-sett ning aasta soulartisti Anetti ja Fredi akustiline kontsert. Kahe päeva vältel said osalejad külastada ka matkateele jäänud Hiiumaa maamärke Ristna ja Kõpu tuletorne.

„Suurimateks väljakutseteks olid kahtlemata kolmekümne kraadini ulatuv kuumus ja sääseparved, mis ei suutnud aga kuni finišini murda ühtegi matkaselli,” lisas Koppel.

Hiiumaa Loodusmatk toimub samas formaadis juba järgmisel aastal. Veel on kinnitamisel, kas matk toimub tärkava loodusega kevadel või värviliste lehtede aegu sügisel.

Allikas: Hiiumaa Loodusmatk
Fotod: Sandra Süsi