Jalgpalli mälumängu meistrivõistlused naasevad pärast kaheaastat pausi

mälumäng
Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee

Eesti meistrivõistlused jalgpalli mälumängus toimuvad 21. aprillil A. Le Coq Arena konverentsikeskuses. Parimad selguvad kaheaastase pausi järel.

Jalgpalliliit on jalgpalli mälumängu meistrivõistlusi korraldanud alates 2009. aastast 11 korda, viimati selgusid võitjad 2019. aasta detsembris, misjärel ei õnnestunud koroonaviiruse pandeemia tõttu võistlusi korraldada.

Järjekorras 12. Eesti meistrivõistlused jalgpalli mälumängus toimuvad traditsioonilises formaadis, kus saavad osaleda kuni kolmeliikmelised võistkonnad. Kokku esitatakse kümnes voorus 50 küsimust, mille koostavad meistrivõistluste kauaaegne eestvedaja Siim Avi, tuntud jalgpallikommentaator Indrek Petersoo ning jalgpallifänn ja -ametnik Diana Tagaväli.

„Osalema on oodatud kõik huvilised olenemata eesmärgist ja ettevalmistusest. Küsimusi on igale maitsele ja igale raskusastmele, mis tagab lõbusa õhtupooliku nii tiitlipretendentidele kui ka neile, kes tulevad lihtsalt oma lõbuks teadmisi proovile panema,” lausus Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei.

Tänavused Eesti meistrivõistlused toimuvad 21. aprillil algusega kell 18 A. Le Coq Arenal Eesti Jalgpalli Liidu konverentsikeskuses. Registreerimiseks tuleb täita ankeet hiljemalt 12. aprilliks SIIN, osalustasu on 5 eurot võistkonna kohta. Võitjaid autasustatakse medalite, karikate ja eriauhindadega, kõigile osalejatele pakutakse karastusjooke ja suupisteid.

2019. aastal osales Eesti meistrivõistlustel 42 võistkonna koosseisus 124 kilbarit. Esikoha teenis FC United Brains, keda esindasid Igor Habal, Matis Song ja Illar Tõnisson, hõbemedalile tuli ajakiri Jalka võistkond koosseisus Indrek Schwede, Raul Ojassaar ja Mihkel Uiboleht ning pronksi saavutas võistkond Barankad, kuhu kuulusid Ivar Lepik, Erki Lomp ja Rasmus Voolaid. Eelmisel võistlusel tegid teiste seas kaasa Premium liiga mängijad, tippkohtunikud, ajakirjanikud, jalgpallifännid, harrastusjalgpallurid, jalgpallijuhid, mälumänguentusiastid jpt.

Eesti meistrivõistlused jalgpalli mälumängus
2019 – 42 võistkonda, meister FC United Brains (Igor Habal, Matis Song, Illar Tõnisson);
2018 – 45 võistkonda, meister Nulliring (Joonas Einfeldt, Silver Lulla ja Raul Toomla);
2017 – 44 võistkonda, meister MRG vilistlased (Jaak Sõnajalg, Johannes Vedru, Kristjan Remmelkoor);
2016 – 41 võistkonda, meister JALKA (Indrek Schwede, Siim Kera, Mihkel Uiboleht);
2015 – 43 võistkonda, meister MRG vilistlased (Jaak Sõnajalg, Johannes Vedru, Kristjan Remmelkoor);
2014 – 46 võistkonda, meister JALKA (Indrek Schwede, Siim Kera, Mihkel Uiboleht);
2013 – 45 võistkonda, meister Jalgpallipunker (Lennart Komp, Ants Põldoja, Ott Järvela);
2012 – 41 võistkonda, meister JALKA (Indrek Schwede, Lennart Komp, Mihkel Uiboleht);
2011 – 36 võistkonda, meister JALKA (Indrek Schwede, Lennart Komp, Mihkel Uiboleht);
2010 – 22 võistkonda, meister JALKA (Indrek Schwede, Lennart Komp, Mihkel Uiboleht);
2009 – 15 võistkonda, meister JALKA (Indrek Schwede, Malle Koido, Steiv Silm).

Allikas: EJLi pressiteenistus