AHHAA üllatab spordinäitusega!

Ahhaa, sport!

Alates laupäevast, 2. aprillist on AHHAA teaduskeskuses avatud uus näitus “Ahhaa, sport!”, mis paneb proovile igas eas külastaja (aju)musklid. Näitusel saab katsetada nii traditsioonilisi kui ka päris ebaharilikke spordieksponaate.

Teaduskeskuse juht Andres Juur rääkis, et sellel näitusel on fookuses terviseteadlikkus. “Teaduslikult on tõestatud, et liikumine mõjub kasulikult nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. Peale pikka kodus või klassis istumist, saab tulla AHHAA-sse end liigutama ning puhkust saanud ajuga nautida uusi eksponaate,” ütles Juur.

Uus näitus toob keskusesse eestlaste lemmik-spordialad. “Ahhaalikus võtmes on esindatud jalgpall, korvpall, kõrgushüpe ja paljud teised populaarsed spordialad,” ütles Juur. “Näituse üheks tõmbenumbriks saab kindlasti lõputu mägironimise sein, kus külastaja võib ronida kasvõi 200 meetrit ilma, et ta kordagi lage puudutaks,” lisas Juur.

Oma füüsilisest vormist ja võimekusest saab näitusel vägagi hea ülevaate, olgu selleks siis pallilöögi kiiruse, täppisviske, köieveo või jooksusprindi tulemuste näol. Nagu spordis ikka, on ka AHHAA spordinäitusel palju pööratud tähelepanu võistlusmomendile. End saavad proovile panna nii pered, kooliklassid kui sõprade seltskonnad.

„Ahhaa, sport!“ on algusest lõpuni välja mõeldud ja ehitatud AHHAA-s ning on külastamiseks avatud kuni novembrini.

Allikas: SA Teaduskeskus AHHAA