Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad

Narva Energiajooks
Foto: Narva Energiajooksu poolmaratoni start 2019

Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad ning pakub liikumisrõõmu arvukatele erinevas vanuses harrastajatele. Täies koosseisus on esindatud Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Eesti maratonitiim. 

Laupäeval, 11. juunil toimuval Ida-Virumaa suurimal rahvaspordisündmusel on kavas viiekilomeetrine distants jooksjatele ja käijatele ning 21,1-kilomeetri pikkune poolmaraton. Alati osavõturohked lastejooksud toimuvad seekord Hermanni linnuse ees Lossipargis. Energiajooksust osavõtjatele ning pealtvaatajatele annab tasuta kontserdi Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis kaasa löönud Stefan.

Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narva Energiajooksu raames ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, kus koos sadade harrastajatega lähevad rajale Müncheni Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad Eesti parimad pikamaajooksjad Tiidrek Nurme, Roman Fosti ja Kaur Kivistik. 

Eesti poolmaratoni rekordimees ja Narvas kahel korral võitjaks tulnud Tartu Ülikooli Akadeemilist Spordiklubi esindav Tiidrek Nurme sõnul sobib Energiajooks suurepäraselt Müncheni Euroopa meistrivõistluste eelsesse ettevalmistustsüklisse. „Suure tõenäosusega jookseb kogu eliitgrupp koos kuni võistluse viimase kolmandikuni. Saame võistlusoludes head koostööd proovida nii Fosti kui Kivistikuga. Distantsi esimesel poolel jooksen rahulikumalt ning lõpus üritan jooksu võita,” andis Eesti hetke parim pikamaajooksja mõista, et vorm on korralik.

Narva Energiajooksu kolmekordne võitja Roman Fosti Sparta Spordiseltsist iseloomustas hetkeseisu järgmiselt: „Käimas on spetsiaalne ettevalmistus Müncheniks, rasked trennid on käimas ja keha annab vahepeal signaale, et ära torma. Jooksuvorm on hea, kuid nagu vahepeal Eesti ilmgi, üsna heitlik, mis tuleneb tugevatest trennipingutustest. Narvas on eesmärgiks teha koos tiimikaaslastega tugev sooritus ja viimasel veerandil, kui on jõudu, siis panna ennast ja rivaale poolmaratoni võitu jahtides korralikult proovile. Loodan, et kogu Münchenisse pürgiv maratonitiim mahub ikka pedestaalile. Selleks peab Tiidrek tagant tõukama ja Kaur tuult murdma,” provotseeris mitmekordne Eesti meister tiimikaaslastest konkurente.

Poolmaratoni valitsev Eesti meister Tartu Spordiselts Kalev jooksja Kaur Kivistik oma staažikamate kolleegide ees aukartust ei tunne, lubades samuti Narva Energiajooksu võidu nimel anda korraliku lahingu. “Loodan juhtgrupis püsida ning õigel hetkel lõpuspurdiga üllatada. Ajaliseks eesmärgiks on püstitada isiklik rekord ning kindlasti joosta lõpuks kiiremini oma treener Margus Pirksaare poolmaratoni rekordajast 1:05.22. Kas sellest ka võiduks piisab, selgub laupäeval,” märkis Kivistik.

Kolme eeldatava favoriidiga üritavad sammu pidada sel kevadel head minekut näidanud Leonid Latsepov (Sparta), Aleksandr Kulešov (klubi Treeningpartner) ning mitmed teised.

Naiste seas lähevad Eesti meistrivõistluste medaleid püüdma Kaisa Kukk, Mari Boikov, Kadiliis Kuiv, Evelin Talts ja mitmed teised Eesti paremikku kuuluvad pikamaajooksjad.

Kümnendat korda toimuva Ida-Virumaa suurima spordisündmuse vaheldusrikas rada viib osalejad Narva linna tänavatele ja kergliiklusteedele ning teeb põike Äkkekülas asuvatele Pähklimäe terviseradadele. Kõik poolmaratoni ja viiekilomeetrise distantsi lõpetajad saavad kaela Energiajooksu unikaalse juubelimedali, mille motiiviks on tuntud Narva ajaloomälestised: rohkem kui 700-aastane Hermanni linnus ja kuulus Rootsi lõvi. Lustakas lõvikutsikas kaunistab ka Lastejooksude medalit.

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva Linna, Kultuuriministeeriumi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks on Eesti suurima rahvaspordisarja RIMI Linnajooksud neljas etapp.

Kümnendat korda toimuvale Narva Energiajooksule on kuni reede õhtuni võimalik registreerida internetiaadressil www.jooks.ee ning laupäeval võistluskeskuses asuvas sekretariaadis.

Narva Energiajooksu aegse liikluskorraldusega saab tutvuda siin:

https://www.jooks.ee/et/liiklusinfo/laupaev-11-juuni

Allikas: jooks.ee