14 aastat Rakveret Eesti Ööjooksu medalitel

Eesti Ööjooks - Rakvere medal 2024a

1. juunil 14. korda startiv Eesti Ööjooks toob Eestist ja välismaalt Rakveresse osalema tuhandeid liikumise ja spordisõpru. Baltikumi üheks erilisemaks jooksuvõistluseks peetav “Rakvere Ööjooks” eristub paljudest teistest nii hilise toimumisaja, atraktiivse linnatrassi kui rajal pakutava elamuse näol. Enam kui 20 ergutuspunkti 5 km pikkusel linnaringil ja suve ootuses linlased häälekalt ööjooksjatele kaasa elamas. Täisteenindus rajal ning väge täis medal finišijoonel.

Aastate jooksul palju auhindu ja kaunima medali tiitleid noppinud Eesti Ööjooksu medalite autoriks on Rakvere kunstnik-disainer Jule Käen-Torm Rakvere Loovuskeskusest. Nii ka sel aastal.
Tootjaks samuti Rakvere taustaga mees, Priit Verlin, ettevõttest Medalimeister.
Eesti Ööjooks - Rakvere medal 2024“Läbivalt on Ööjooksu medalid kandnud mitmeid erinevaid Rakvere linna motiive, alates tarva kujutisest ja kuplitega keskväljakust, lõpetades linnuse ja Vallimäe vabaõhu keskusega. Eesmärgiks on alati olnud tutvustada meie kodulinna ja tunnustada igat osalejat, kes enda laiskusest võitu saanud ja vähemalt näpu tervislikele eluviisidele andnud”, kommenteerib medali kujunduse autor Jule Käen-Torm. “Näeme selgelt, et kõikide võistluste ja liikumise sündmuste puhul Eestis või välismaal on medalil suur motiveeriv jõud. Tunnustus ja mälestus osalejale, kes tahtis, suutis ja tegi”, lisab Käen-Torm.
2024. aastal on Rakveres toimuva Eesti Ööjooksu raames võimalik läbida kahte medaliga pärjatavat rada: Stebby 5 km ja Neptunas 10 km. 10 km osalejad läbivad 5 km pikkuse linnaringi kahel korral.
Kokku oodatakse 1. juuniks Rakveresse osalema ja öist jooksu nautima enam kui 3000 inimest. Lisaks medalitega tunnustamisele on Stebby 5 km rajal kiirematele ettenähtud Stebby kinkekaardid ja Neptunas 10 km raja kiirematele rahalised auhinnad: I koht – 500€; II koht – 300€ ja III koht – 200€.
Eesti Ööjooks on 2011. aastast Rakveres korraldatav tervisespordi sündmus, mis alates 2020. aastast toimub lisaks Ülemiste Citys Tallinnas ja 2021. aastast viiakse talvist formaati läbi Ida-Virumaal Narva linnas.
Registreerimine ja juhendiga tutvumine on tagatud korraldaja kodulehel: ööjooks.ee. Eesti Ööjooksu korraldab Rakvere Maraton MTÜ koostöös erasektori toetajate, Lääne-Viru Spordiliidu, Eesti Kultuurkapitali ja Rakvere linnaga.
Allikas: Rakvere Maraton