Rakvere juubelirattamaratonil võidutsesid Vaidem ja Sirvel

Jalgrattur
Foto: Pexels

20. Rakvere rattamaratoni 49 km põhisõidu võitsid Josten Vaidem ja Merili Sirvel. Juubelimaratonil nautis päikselist rattasõitu 760 ratturit.

20. Rakvere rattamaratoni 49 km põhisõidu finišijoone ületas esimesena meestest Josten Vaidem (Fixus) ajaga 01:59:46, tema järel Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 02:01:23 ning kolmandana Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team) ajaga 02:03:44.

„Sõidus oli väga palju tehnilisi osi, et riburadapidi hakati vahesid sisse jätma ning mingi hetk jäime Gerdiga kahekesi. 6-7 km enne lõppu tegi Gert kuskil singlil vea, ma sain vahe sisse ning panin täiega lõpuni. Ja nii see võit tuli,” kirjeldas Vaidem oma sõitu. „Enne starti oli rohkem närv sees kui tavaliselt, aga alati on hea meel liidrisärki kanda ning üritan seda kaitsta lõpuni välja,” sõnas Vaidem.

Naistest võidutses Merili Sirvel (Rr Siplased / Vitax) ajaga 02:15:36, teisele kohale sõitis end Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 02:16:26 ning kolmandale Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:16:39.

Josten Vaidem
Josten Vaidem. Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Kodurajal võidutsenud Sirveli jaoks tuli võit natuke ootamatult. „Peale Pajustit ühte kruuslõiku ma teadsin, et tuleb üks singel ning seal peab kindlasti ees olema. Saingi sealt ees minema ning lõpuks oli ainult üks suur kannatamine,” muigas Sirvel, kes rõõmustas koduraja eelise üle.

17 km poolmaratoni võitsid Sebastian Suppi (Cfc Spordiklubi) ajaga 00:37:46 ja Loore Lemloch (Cfc) ajaga 00:41:34. Laste- ja tillusõitudest võttis osa 107 ratturit.

Hetkel hoiab liidrikohta meestest Josten Vaidem (Fixus) 5997 punktiga ning naistest Merili Sirvel (Rr Siplased / Vitax) 5539 punktiga. Võistkondlikus punktiarvestuses juhib Veloplus ning naiskondlikus punktiarvestuses Spordipartner Racing Girls. Aktiivseim rattur on hetkel Josten Vaidem.

Bosch Eesti Maastikurattasarja viies etapp peetakse 31. juulil, mil toimub Škoda Laagri 22. Rakke Rattamaraton.

Allikas: www.rattamaratonid.ee