Tallinna Maraton loobub ühekordse pakendiprügi tekitamisest

Ringo_kogumiskast
Foto: Ringo kogumiskast (autor: Ringo Eco OÜ)

Tallinna Maratonist saab Põhja-Euroopa suurim liikumissündmus, mis loobub ühekordse pakendiprügi tekitamisest. 9. – 11. septembril Tallinnas toimuv Tallinna Maraton on suurim spordi- ja liikumissündmus, kus tänu Ringo korduspakendite kasutamisele, jääb 100 tuhat ühekordset pakendit prügikasti viskamata. 

Eesti suurim rahvaspordisündmus toob Toompea jalamine üle kümne tuhande suure ja väikese jooksusõbra. Peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul on  maratoni korraldusmeeskond panustamas järjest enam väljakutsesse, korraldada võimalikult väikese keskkonna jalajäljega spordisündmusi. 

„Kevadise LHV Maijooksu raames Ringo korduskaspakenditega saadud koostöökogemus näitas ilmekalt, kui valutult saab suure spordisündmuse käigus vältida kümnetest tuhandetest ühekordsest pakenditest koosneva prügihunniku teket. Nüüd tundub meile väga rumal maratoni joogipunktides ja messialal vaid hetkeks kasutatavaid pakendeid prügikasti ja hiljem ahju visata. Kõik spordiüritused võiks Eestis nii toimuda.“ 

Sada tuhat korduskasutatavat pakendit on kasutuses Tallinna Maratoni kõikide distantside joogipunktides ning Vabaduse väljakul asuval spordi- ja tervisemessi alal. Kuna tegu on piiratud alal toimuva sündmusega, siis joogi ja toidunõude eest külastajatelt panditasu ei küsita. Kõik joogi- ja toidunõud (ka noad-kahvlid) tuleb pärast kasutamist panna kollastesse Ringo kogumiskastidesse. Joogipunktis tuleb kasutatud joogitops visata raja kõrval olevatesse kogumiskastidesse, mis Maijooksul toimis suurepäraselt. Vältida tuleb Ringo nõude sattumist prügi hulka. 

„Tundub, et suurte rahvaspordisündmuste osalejad võtavad uudse pakendilahenduse kergesti omaks ning topsid jäävad ka joogipunktides terveks. Seetõttu oleme korduspakendi täisteenust pakkunud välja ka teiste lähiriikide spordisündmuste korraldajatele ja saanud positiivset vastukaja,“ lausus korduspakendite ettevõtte Ringo Eco arendusjuht Janek Maar.

„Ringo loogika on lihtne – ümbertöötlemise või äraviskamise asemel pikendatakse pakendi eluiga seda pestes ja uuele ringile saates,“ ütles Maar.  „Iga maratoninädalavahetusel osaleja saab anda oma olulise panuse meie kõigi elukeskkonna hoidmisel“.

„Mul on hea meel, et Tallinna maratonil katsetatakse Tallinna keskkonnasõbralike ürituste juhendit ning pööratakse rohkem tähelepanu jäätmete vähendamisele. Oleme sel suvel juhendit testinud mitmel üritusel. Sügisest on plaanis hakata juhendit rakendama kõigil Tallinna enda üritustel ja ka teha see kättesaadavaks kõigile teistele ürituskorraldajatele, kes soovivad oma ürituste keskkonnajalajälge vähendada,“ lausus Tallinna rohelise pealinna aasta juht Krista Kampus.

Ringo Eco on korduspakendite ettevõte, millega on liitunud üle 70 toidukohta. Tooteportfellis on hetkel 30 korduspakendit. Tagastuskohti on Tallinnas ja Tartus hetkel kokku ca 200 ja nende hulk kasvab igal nädalal. Hetkel käivad tehnilised ettevalmistused ka toidutootjatega koostöö alustamiseks Rimi Hypermarketites.  Ettevõte loodab 2022. aasta jooksul vältida 1 miljoni ühekordse pakendi jõudmist turule.

Allikas: Tallinna Maraton