Eesti judoka tuli maailmameistriks

Juhan Mettis
Juhan Mettis (keskel)

Eesti judoka Juhan Mettis võitis Poolas peetud maailmameistrivõistlustel kuldmedali üle 100 kilo kategoorias veteranide vanuseklassis.

Endine Eesti judokoondislane Juhan Mettis alistas MMi käigus kindlalt kõik vastased. “Võistlus läks väga hästi, varasemad kogemused olid abiks ja ettevalmistus hea. Vastastest tähtsaim oli kolmanda ringi vastane Gurban Mammadli, kes maadles väga hea tehnikaga ning tema vastu tuli mul anda endast 100%,” kommenteeris Mettis.

Juhan Mettis
Juhan Mettis

Mettis võitis esimese kohtumise Gruusia judoka Nodar Andguladze ja teise kohtumise sakslase Artur Vartanjani vastu kindlalt ipponitega. Kolmandas ringis kohtus ta aser Gurban Mammadli´ga, kelle Eesti judoka võitis waza-ari väärilise hindega. Neljandaks vastaseks oli Suurbritannia judoka Terry Dixoni, keda Mettis alistas taas ipponiga.

Eesti judo veteranide meeskond tänavusel MMil oli läbi aegade suurim, kokku esindas Eestit seitse sportlast, kelle seas on esmakordselt ka kaks naist.

Juhan Mettis alustas judotreeninguid 7-aastaselt Tartu DO spordiklubis. Eesti judokoondisesse kuulus ta  aastast 2009, kus teda on juhendanud teiste treenerite seas ka olümpia pronks Aleksei Budõlin. Mettis on mitmekodne Eesti meister judos ning ta on võitnud medaleid mitmetel tiitlivõistlustel.

Võistluse tulemused: https://live.ijf.org/wc_vet2022/brackets

Judo on iidne Jaapani võistluskunst ning täna on judo maailma levinuim kahevõitlusala, mida harrastab ligi 30 miljonit inimest. Eestis tegutseb hetkel 40 judoklubi ning igapäevaselt harrastab judot umbes 6000 inimest vanuses 2-70 aastat. Alates 1964. aastast kuulub judo olümpiamängude programmi. Eesti judokatest on olümpial medalid võitnud Indrek Pertelson ja Aleksei Budõlin.

Allikas: Eesti Judoliit