Heategevuslik Teatejooks ja Rademar toetasid Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust 4900 euroga

Heategevuslik Teatejooks

Eesti suurim koolinoorte spordiüritus Heategevuslik Teatejooks ja Rademar andsid üle 4900 euro suuruse annetuse Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele. Summa läheb Eesti ainsa avaliku tegevuspargi arendusse, kus saavad mängida ja liikuda ka ratastoolilapsed.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus algatas lõppeval aastal nimetatud liikumispargi arendamise kolmanda etapi, et parandada Haapsalus ravil viibivate laste ja noorte vaba aja veetmise võimalusi. Unikaalsete atraktsioonidega tegevuspark asub Väikese viigi ääres ja seal saavad koos mängida terved ja ratastoolilapsed. Aastas käib keskuses ravi saamas 3500 inimest.

„Võrdsusest mänguplatsil saavad alguse võrdsemad suhted ühiskonnas, samuti peame me järjepidevalt panustama noorte liikumisse,“ ütles annetust üle andes Heategevusliku Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

Rademari juhi Margus Juksari sõnul annab liikumine parema tervise kõigile. „Ka neile, kellel on see keerulisem. Rademaril on hea meel toetada laste tegevusparki ja anda panus Teatejooksu mõttele märgata lapsi, kellel liikumine on raskendatud,“ ütles Juksar.

Heategevuslik Teatejooks ja Rademar annetasid Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele liikumispargi arendamiseks üheskoos 4900 eurot, sellest Teatejooksu annetustelefonile ja -kontole laekus 1900 eurot ning 3000 eurot annetas Rademar. Lisaks on eraalgatusliku pargi loomisesse panustanud Haapsalu linn, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Kanada Akadeemiliste Naiste Selts, PZU kindlustuse sõbrad, Mesikäpp ja HNRK Toetusfondi annetanud eraisikud.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse eestvedamisel toimuva tegevuspargi rajamise oluliseks ajendiks on arstide soovitus, et kui ratastoolilapsi innustada liikuma teraapiavälistel aegadel, siis teevad nad suuremaid edusamme. On teaduslikke vihjeid sellele, et inimene paraneb ja areneb kiiremini, kui tal on rikkalik taustsüsteem ja tema arengut toetab elukeskkond.

Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust saab toetada aastaringselt helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Lisaks panustavad Rademar, Delfi, Eesti Kergejõustikuliit, Kultuurkapital ning Tallinna, Tartu ja Pärnu linnad.

Allikas: www.teatejooks.ee