49. Tartu Maratoni võitjaks tuli Henri Roos

Henri Roos
Henri Roos

Hoolimata keerulistest ilmaoludest sõideti täna legendaarne Tartu Maraton klassikalisel Otepää-Elva 63km pikkusel trassil. Meeste konkurentsis läks võit Henri Roosile, naistest oli kiireim Justyna Kowalczyk-Tekieli (POL).

Esimesena tuli üle finišijoone Henri Roos (aeg 3:14:53.8). Talle järgnesid Andres Juursalu (+01.13,1) ja Taavi Kaiv (+01.52,8).

„Tänane võistlus taandus kindlasti sellele, et kes suudab sõidu jooksul kõige rohkem energiat sisse süüa-juua, et vältida krampe ja et lõpus oleks veel viimasel 15 km jõudu tempot juurde panna,“ rääkis Roos. Tema sõnul tekkis vahe teistega sisse umbes 10 km enne lõppu. „Kui vahe suurenes, siis oli selge. Lihtne see kindlasti polnud, aga tiimil õnnestus täna suusk hästi,“ nentis ta.

Henri Roos
Henri Roos

Naiste seas tuli esimest korda Tartu Maratoni võitjaks Justyna Kowalczyk-Tekieli  (aeg 3.22.00,1). Talle järgnesid Merilin Jürisaar (+00.33,1) ja Noora Kivikko (FIN) (+06.14,9).

„Kuigi sõit oli väga raske, siis suusad olid nendes oludes head. Kokkuvõttes olen sõiduga väga rahul ja muidugi õnnelik, et võitsin,“ võttis kiireim naine Kowalczyk-Tekieli maratoni kokku.

Kokku oli registreerunud tänastele põhisõitudele 3477 suusatajat, neist 2573 kõige pikemale 63 km distantsile ning 904 poolpikale ehk 31 km rajale. Tulemusi näeb SIIT.

Justyna Kowalczyk-Tekieli
Justyna Kowalczyk-Tekieli

Eilsetel lasteüritustel oli Tähtvere spordipargis kohal 515 väikest suusatajat.

Tartu Maratoni Klassiku hooaeg läheb edasi 14. mail, kui joostakse 41. Tartu Maastikumaraton.

Allikas: Klubi Tartu Maraton
Fotod: Adam Illingworth