Eesti kurlingupaar tõusis maailma edetabelis teisele kohale

Kaldvee ja Lill
Kaldvee ja Lill. Foto: Pastakeda Photography

Eesti tugevaim kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill tõusis maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas teisele kohale, jäädes hetkel alla vaid Šveitsi kurlingupaarile, olümpiamängude hõbemedalistidele Jenny Perret ja Martin Rios.

Alles paar kuud tagasi tõusid Kaldvee ja Lill oma karjääris seni kõrgeimale, kolmandale kohale ning nüüdseks on Eesti värsked meistrid segapaaris kurlingus tõusnud maailma teiseks kurlingupaariks.

Marie Kaldvee sõnul on tegemist hea tulemusega, kuid töö jätkub, kuna sihiks on aprillis toimuvad maailmameistrivõistlused. “Oleme maailmaedetabeli teise kohaga rahul, kuid sellegipoolest teeme tööd edasi, et juba aprillis mängida MMil maailma parimate vastu,” kommenteeris Marie Kaldvee.

Tõusu tõi Kaldveele ja Lillele veebruaris Tallinnas toimunud MK-etapp WCT Tallinn Masters Mixed Doubles, kus Kaldvee ja Lill tulid tugevate vastaste konkurentsis teisele kohale, jäädes finaalis napilt alla Norra kurlingupaarile Martine Rønning ja Mathias Brænden, kes hoiavad hetkel maailma edetabelis 15. kohta.

Kurlingu segapaaride maailma edetabeli tippu hoiab hetkel jätkuvalt Šveitsi kurlingupaar Jenny Perret ja Martin Rios 204.9 punktiga. Eesti kurlingupaaril on kogutud praeguseks 174.3 punkti ning kolmandal kohal asuval Kanada kurlingupaaril Laura Walker ja Kirk Muyres on praeguseks kogutud 164 edetabeli punkti.

Eesti meistritiitlit edukalt kaitsnud Kaldvee ja Lill valmistuvad hetkel ette aprillis Lõuna-Kores toimuvateks segapaaride maailmameistrivõistlusteks. Segapaaris kurlingu MM toimub 22.-29. aprillil ning võistlema asuvad 20 riigi esindused Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Aasiast.

Maailma edetabel on leitav siit: ttps://www.curlingzone.com/rankings.php?task=week&oomid=85&eventyear=2023#1

Allikas: Eesti Curlingu Liit