Eesti on võõrustajaks esimesele Põhja-Euroopas toimuvale kestvusratsutamise MMile ratsaspordi ajaloos

Ratsutamine

10.-14. augustil toimuvad Eestis esmakordselt FEI Noorhobuste Kestvusratsutamise Maailmameistrivõistlused, mis toob Eesti metsade vahele kokku parimad kestvusratsutamise noorhobused üle maailma. 

Maailmameistrivõistluste toimumiskoht Padise Equestrian Centre (PEC) on pälvinud ülemaailmse tunnustuse oma püsiva infrastruktuuri poolest ja on üks väheseid alalisi kestvusratsutamise keskuseid Euroopas. Kestvusratsutamise võistlusrada läbib kaunist metsa ja on kujundatud kiiruse vaheldumiseks pannes ühtlasi proovile sõitjate oskusi. Samuti on Eesti võistlusrajad tuntud oma tehniliste sõitude poolest, mis seavad esikohale hobuste heaolu.

Eesti ja Padise Equestrian Centre valiti eelseisvate FEI maailmameistrivõistluste võõrustajaks pärast pikka pakkumisprotsessi, mis algas 2019. aastal. PEC taotles järjekindlalt aastast aastasse FEI meistrivõistluste korraldamist ja sai lõpuks, 2021. aasta otsusega õiguse korraldada 2023 FEI Noorhobuste Kestvusratsutamise MM. 

MMi eel on korraldajatel hea meel teatada ürituse ametliku veebisaidi avaldamisest. Veebisaidilt leiab ürituse lähenedes ajakava ja meistrivõistluste üksikasjad. Saidi külastajad saavad lisaks tutvuda PEC ratsaspordikeskusega, sealhulgas raja tehniliste detailide ning väljakuga. „Tunneme rõõmu FEI Noorhobuste Kestvusratsutamise MMi 2023 ametliku veebisaidi avaldamisest. Usume, et see toimib olulise suhtlusplatvormina ja aitab luua ratsutamishuviliste kogukonda kogu maailmast. Täname koostöö eest FEId, Eesti Ratsaspordi Liitu ja Kultuuriministeeriumit,” ütles ratsaspordikeskuse omanik ja MMi korraldaja Jelena Sbitneva.

FEI Noorhobuste Kestvusratsutamise MM-i 2023 kodulehte saab külastada aadressil https://padise2023.com .

Tekst ja foto: Eesti Ratsaspordi Liit