Jõulumäel avati rannajalgpalli sisehall

Jõulumäe halli_sisevaade
Foto: Mauri Levandi

Pärnumaal Jõulumäel avati aastaringselt kasutatav FIFA-kategooria liivaväljakuga spordihoone, mis on põhjamaade ja Balti riikide seas esimene omataoline.  

Multifunktsionaalne liivaväljakuga sisehall sai nurgakivi mullu novembris. Lisaks rannajalgpallile on sisehallis aastaringsed tingimused rannavõrkpalli, -tennise, -käsipalli ja teiste rannaspordialade harrastamiseks. Jõulumäe spordihoone on seejuures Balti riikide ja põhjamaade ainus rannajalgpalli siseväljak, mis vastab FIFA nõuetele. See võimaldab Eestis rahvusvahelisi võistluseid korraldada aastaringselt, talvisel perioodil saab keskuses läbi viia ka treeninglaagreid ja koolitusi.  

Jõulumäe_halli_noorte_treening
Foto: Mauri Levandi

„Jõulumäel avatud Läänemere suurim rannajalgpalli hall on mitte ainult Eesti rannajalgpallis, vaid kogu Euroopa rannajalgpallis mängu muutja. See annab nii Eesti kui teise Euroopa riikide rahvuskoondistele ja klubidele võimaluse sügisel ja talvel oma treeninglaagreid Eestis läbi viia. Eesti rannajalgpallil on nüüdsest võimalus aastaringselt treenida ja mõelda julgelt ka noorte järelkasvule,“ rääkis Eesti rannajalgpalli eestvedaja Kari-Andri Kask. 

Reedel, 6. oktoobril toimunud sisehalli pidulikul avamisüritusel oli teiste seas kohal valitseva maailmameistri Portugali endine koondislane ja läbi aegade üheks maailma parimaks rannajalgpalluriks peetav Madjer. Portugallane tutvustas koos Eesti koondise kapteni Kristian Marmoriga äsja valminud keskuses enam kui 50 noorele huvilisele rannajalgpalli põhitõdesid. „Maailma ühe parima rahvuskoondise – Portugali – esindaja Madjer lausus pärast halli külastamist, et soovib juba järgmisel talvel oma treeninglaagrit Eestis korraldada!” ütles Kask. 

Jõulumäe_halli_avamine
Foto: Mauri Levandi

Värskelt valminud liivaväljakuga spordihoone asub Jõulumäe tervisespordikeskuses ning on avatud iga päev 10.00–22.00. Rohkem infot hoone ja väljaku broneerimise kohta leiab Jõulumäe tervisespordikeskuse veebilehelt

Allikas:  EJLi pressiteenistus