Tüdrukute jalgpallifestivalid kaasavad üha enam lapsi

Tüdrukute jalgpallifestival

Sel aastal peeti üle Eesti 12 Rimi jalgpallifestivali tüdrukutele, nende seas ka kolm festivali erivajadustega lastele, kus osales kokku 1413 tüdrukut.

Koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga (EJL) jõudsid jalgpalliklubid külastada kaheksat kooli. Tallinna FC Flora treenerid ja naiskonna mängijad käisid Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, kus viidi läbi lõbusaid harjutusi algklasside lastele (189 osalejat). Pärnu JK Vaprus külastas kahel korral Pärnu Ülejõe Põhikooli tüdrukuid (193). Tallinna FC Levadia tüdrukute treenerid tegid lõbusa näidistreeningu Lasnamäe Vene Gümnaasiumi lastele (182). Maikuus peeti JK Tallinna Kalevi eestvedamisel festivale Mustamäe Gümnaasiumis (100) ja Kopli Koolis (30). Tartu JK Tammeka külastas kohalikku Tartu Tamme Kooli (71). Toreda näidistreeningu viisid Saku (357) ja Maardu Gümnaasiumis (143) omalt poolt läbi ka Saku Sporting ja Maardu Linnameeskond.

EJL, jalgpalliklubid ja Eesti Eriolümpia korraldasid üheskoos kolm festivali, millest võtsid osa erivajadustega ja intellektipuudega tüdrukud. Esimene festival toimus Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis (42), kus olid osalejateks nii tavaõpilased kui ka erivajadustega lapsed. Festivalil viisid harjutusi läbi EJLi ja JK Vapruse treenerid ning ürituse patrooniks olev Eesti naiste koondise mängija Kethy Õunpuu. Euroopa Eriolümpia jalgpallinädala raames peeti festivale ka Viljandis ja Tallinnas, kus käisid abiks JK Tuleviku naiskonna mängijad ja naiste koondislased.

„Kiitus kõikidele klubidele ja treeneritele, kes koole külastasid ja pakkusid tüdrukutele võimaluse positiivses ja julgustavas keskkonnas jalgpalliga lähemalt tutvuda,” sõnas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei. „Festivale on korraldatud mitu aastat ja siiani on tagasiside olnud positiivne. Meie pikaajalisem eesmärk on pakkuda tüdrukutele meeldiv jalgpalliline elamus ja läbi selle tõsta noorte liikumisharrastust.”

Möödunud aastal korraldasid jalgpalliklubid koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga üheksa festivali seitsmes erinevas koolis, millest võttis osa 1114 tüdrukut. Sel aastal on festivalidega plaanis jätkata juba sügisel.

Festivalide toimumist toetavad Eesti Jalgpalli Liit, Rimi, ABC Motors ja Corny.

Allikas: EJLi pressiteenistus