Laskesuusatamise EM-i korraldusse panustab ligi 250 vabatahtlikku

Laskesuusatamise EM

25. veebruarist 1. märtsini Otepääl toimuvate laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste alguseni on jäänud veidi vähem kui kuu. Suurvõistluste korraldamisesse panustab ühtekokku ligi 250 vabatahtlikku.

Täpselt kuu enne võistluste ametlikku algust Tehvandil toimunud ühisel korraldajate koosolekul osalesid nii korraldus- kui võistluskomitee liikmed ning vabatahtlikud. „Korralduslikult on kõik alalõigud inimestega mehitatud ja ülesanded on selged. Vabatahtlike hulk on tänavustel võistlustel suurem, et tagada EM-i parim korraldus ja valmistuda ka juba ettevaatavalt 2022. aasta MK-etapiks,“ ütles võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

Vabatahtlikud toimetavad lasketiirus, tulejoonel, tegutsevad trahviringil ning staadionil. Samuti aitavad nad varustuse- ja relvakontrolliga ning osalevad ka näiteks sekretariaadi ja pressikeskuse töös. „Kokkuvõttes aitavad vabatahtlikud kõigi töödega, mis on vajalikud võistluste kõrgel tasemel korraldamiseks. Tänu neile saab võistluste läbiviimine võimalikuks,“ sõnas Nigol.

Laskesuusatamise EM

Kui praeguseks on korralduslikud kokkulepped sponsorite, partnerite ja teenuste pakkujatega sõlmitud, siis tihe suhtlus võistkondade esindajatega jätkub, et täpsustada reisiplaane, logistikat ja majutust. „Viimasel nädalal enne võistlusi on põhirõhk staadioni, lasketiiru ning rajatiste ettevalmistamisel, et võistkondade saabumiseks oleks kõik valmis,“ lisas Nigol, „Samuti käib töö ka telepildi tootmise ettevalmistamisega, et võistlustest jõuaks kvaliteetne telepilt ETV ja Eurosporti vaatajateni.“

Kuigi hetkel ei ole väljas lund ega külmakraade, on võistlusteni veel piisavalt aega, et radade ja staadioni ettevalmistamisega õigeaegselt valmis jõuda. „Kunstlume valmistamiseks on vaja külmakraade. Tehvandil on piisav võimekus kunstlund toota, seega tuleb oodata külmalaine saabumist. Loomulikult oleks suureks abiks looduslik lumi, aga eelkõige on vaja külma,“ ütles Nigol.

Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel on kavas individuaaldistants, paarissegateade, segateade, sprint ja jälitussõit. Tegemist on kolmanda korraga, mil Eesti võõrustab laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlusi. Kuna võistlus toimub talvisel koolivaheajal, saavad kõik kuni 19-aastased pealtvaatajad rajal võistlust nautida tasuta.

Allikas: Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon