Tartu Maraton arvudes – pea 5500 osalejat

Tartu Maraton
Foto: Kiur Kaasik

Olenemata keerulistest oludest õnnestus valitsuse eriloaga korraldada tänavune Tartu Maraton traditsioonilisel Otepää-Elva trassil. Esmakordselt ajaloos sai osaleda ka virtuaalselt. Õnneks oli talv üle pika aja lumerohke ning kaugosalusega lõid 8. veebruarist 14. märtsini maratonil aktiivselt kaasa nii täiskasvanud kui ka lapsed.

Alljärgnevas statistikas toome välja põhipäeva ja virtuaalürituste osalejanumbrid.

Tartu Maratoni põhipäev

  • 47. Tartu Maratoni põhipäeval, 21. veebruaril, startis 63km distantsile 2512 ja 31km distantsile 968 suusatajat ehk kokku 3480 inimest (sõidu lõpetas 3424 osalejat).
  • Ajal, mil Tartu Maratonist on möödas üle kolme nädala, saavad peakorraldaja Indrek Kelk ning meditsiiniteenistuse juht Andras Laugamets kinnitada, et eestlaste jaoks ikoonilisel ja kultuuriloolise tähtsusega Tartu Maratonil nakkus ei levinud. Maratonil osalejatest 11 isikut andsid maratonijärgselt positiivse koroonatesti, kuid ei tekitanud laialdasemat viiruse levikut.

Kaugosalusega Tartu Maraton

Tartu Maratoni virtuaali sai läbida suusatades, joostes/matkates, ratta ning rullsuuskadega sõites. Küll aga valis ca 90% protsenti osalejatest suusatamise.

  • Virtuaalürituse 63km distantsile registreeris 165 inimest, 31 km omale 270 ning 16km valis 343 spordisõpra ehk kokku registreeris 778 inimest (virtuaali tulemuse on saanud kokku 701 osalejat).
  • Tartu Maratoni laste virtuaalüritusel on kirjas 1300 last, kellest 1225 on ka tulemuse saatnud.

Kui lüüa kokku põhipäeva ning virtuaalürituse numbrid, saame kokku 5406 osalejat.

Ühtlasi avas 47. Tartu Maraton Kuubiku hooaja. Järgmine üritus sarjas on 39. Tartu Maastikumaraton, mis saab virtuaaljooksuga alguse 1. aprillil.

 Allikas: Klubi Tartu Maraton