Alanud on registreerimine Tallinna Maratonile.

Tallinna Maraton
Foto: Tallinn Marathon Facebook

Eesti suurim rahvaspordisündmus toimub tänavu 10. ja 11. septembril. Paljudele jooksusõpradele juba harjumuseks saanud Tallinna Maratoni virtuaaljooksudest saab osa võtta 1.-30. septembrini.

Liikumisharrastajate motiveerimiseks on oluliselt langetatud osavõtutasusid.

Tipptasemel pikamaajooksjaid ja tuhandeid harrastajaid kaasava rahvusvahelise Tallinna Maratoni programmis on laupäeval, 10. septembril kavas poolmaraton (21,1 km) ja RIMI Sügisjooks (10 km) ning pühapäeval, 11. septembril klassikaline maratonijooks (42,2 km). 

Tallinna Maratoni täpne ajakava, stardi-finišipaik ja võistlustrassid kinnitatakse pärast seda, kui selgub, millistel tingimustel on võimalik suursündmust septembris korraldada. Lõpliku otsuse tegemine sõltub avalikele üritustele kehtestatud reeglitest ja Terviseameti soovitustest. Juhul, kui Tallinna Maraton tänavu siiski tavapäraselt toimuda ei saa, on võimalus küsida osavõtutasu täies ulatuses tagasi, osalus üle viia järgmisse aastasse või osaleda virtuaaljooksul.

Paralleelselt tavapärase suursündmusega toimub 1.-30. septembrini Tallinna Maratoni virtuaaljooks, millel saab kaasa lüüa mistahes maailma nurgas. Eesti suurimal virtuaalsel spordisündmusel on võimalik osaleda väga populaarseks osutunud kombineeritud maratonil, ehk “maratoni kombol”, mis on jõukohane igale jooksusõbrale ja liikumisharrastajale. Täispikk maratonidistants tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Samuti toimub virtuaalne lastejooks.

Tallinna Maratonil osalemine muutub sel aastal oluliselt soodsamaks, sest osavõtutasusid otsustati langetada sõltuvalt distantsist kuni veerandi (25%) võrra.

„Pikalt kestnud koroonakriis ja järsult kasvanud igapäevased kulutused, mis ilmselt suurenevad lähiajal veel, võtavad paljudel inimestel vähemaks võimalusi ning motivatsiooni tegeleda spordi- ja liikumisharrastusega“, märkis Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik. „Rahvaspordisündmused on tuhandetele regulaarsete treeningute ja liikumisharjumuste motivaatoriks ning oluliseks eesmärgiks terveks aastaks. Selleks, et raskel ajal inimesi omalt poolt veidigi aidata, otsustasime langetada osavõtutasusid kõikidel Tallinna Maratoni põhidistantsidel. Eelarvet püüame tasakaalus hoida liikumisrõõmu armastavatest inimestest hoolivate ja spordisündmuste jätkumisse panustavate toetajate kaasabil“, lausus Eesti suurima rahvaspordisündmuse korraldaja.

Spordiürituste Korraldamise Klubi poolt alates 2000. aastast toimunud Tallinna Sügisjooksud ja alates 2010. aastast korraldatud Tallinna Maratonid on seni liikuma pannud üle veerand miljoni liikumisharrastaja. Eesti ajaloo osavõturohkeima rahvusvahelise spordisündmuse osavõturekord sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu distantsidel osales kokku 23 940 jooksjat ja liikumisharrastajat 67 riigist. 

Eesti suurimale jooksusündmusele saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee

Allikas: jooks.ee