Eesti käsipallikoondisele loositakse nädalavahetusel MM-vastane

Eesti MM-valikturniiril
Eesti koondis kindlustas pääsu MM-valiksarja teise faasi võiduga Gruusia üle. Laupäeval saame teada järgmise vastase. Foto: Helin Potter/EKL arhiiv

Laupäeval loositakse Budapestis toimuva käsipalli EM-finaalturniiri medalimängudele eelneval päeval vastane või siis vastased Eesti rahvuskoondisele 2023. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja teise faasi mängudeks. Euroopa Käsipalliliit (EHF) avaldas värskelt meeskondade asetuse ja seeläbi Eesti võimalikud vastased.

Järgmine MM toimub 2023. aasta jaanuaris Rootsis ja Poolas. 32 finaaturniirile pääseva meeskonna hulka saab 15 Euroopa tiimi. Otsepääsme teenivad lisaks kahele korraldajamaale mullu jaanuaris maailmameistriks kroonitud Taani ning EM-ilt kolm paremat veel mittekvalifitseerunud tiimi.

Ülejäänud üheksa kohta jagatakse välja kaheetapilise play-off‘iga. Nende pääsmete nimel heitlevad veel 27 rahvuskoondist. Eesti edenes MM-valikturniiri esimesest faasist tänu teisele kohale novembris Soomes toimunud alagrupiturniiril, kus alistati Gruusia ja Suurbritannia ning kaotati võõrustajatele.

Laupäeval loositakse esmalt üheksa paari esimeseks etapiks, kus Eesti on ühes loosikorvis koos Šveitsi, Belgia, Fääri saarte, Soome, Kreeka, Iisraeli, Itaalia ja Rumeeniaga. Vastased tulevad neile järgmise üheksa EM-il mänginud tiimi seast: Austria, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Leedu, Põhja-Makedoonia, Portugal, Ukraina, Slovakkia ja Sloveenia.

Üheksa paari mängivad märtsis kodus ja võõrsil, kohtumised peetakse 16.–20. märtsini. Edasi pääsevad kahe mängu kokkuvõttes võidu saanud meeskonnad ning teine etapp peetakse neli nädalat hiljem. Needki paarid loositakse laupäeval Budapestis.

Võimaliku edasipääsu korral märtsis tuleb Eesti järgmine vastane üheksa koondise seast, kes selguvad sel nädalal EM-finaalturniiril. Kindlalt on selles loosikorvis juba Tšehhi, Serbia, Ungari, Horvaatia, Venemaa ja Saksamaa ning ilmselt ka Montenegro ja Holland.