Tartu Maratoni võitis rootslane Emil Persson

Persson
Emil Persson. Foto: Hendrik Osula

Täna sõidetud 48. Tartu Maratoni võitjaks tuli rootslane Emil Persson, parima eestlasena lõpetas 47. kohaga Henri Roos. Naistest oli parim samuti rootslane, Britta Johansson Norgen.

Hoolimata viimase nädala soojakraadidest peeti täna legendaarne suusapidu Tartu Maraton klassikalisel Otepää-Elva 63-kilomeetrisel rajal. Ja seda väga kiiresti! Võitja Emil Perssoni finishiaeg oli 2:33.06 ehk 30 minutit kiirem, kui eelmise aasta võitjal Mart Kevin Põllustel.

Veidi enne Peebu teeninduspunkti (39 km), ründas Emil Persson ning kasvatas üsna ruttu teiste ees 15- sekundilise edumaa. Persson tegi kogu ülejäänud distantsi soolosõitu ning ning finisheeris uhkes üksinduses. Teisena ületas finishijoone Andreas Nygaard (NOR), kes kaotas võitjale +02.52,1. Kolmanda koha pälvis Max Novak (SWE), kaotus võitjale +02.53,4.

“Mul olid väga head suusad. Sain toitlustuspunktis vahe sisse ja siis andsin endast kõik. Lootsin väga, et suudan seda vahet lõpuni hoida. Olen väga rahul, et saan võidu koju viia,” rääkis Persson.

Parima eestlasena lõpetas äsja olümpiamängudelt naasnud Henri Roos, kes platseerus 47. kohale, kaotust võitjale 13 minutit. Mullune võitja Mart Kevin Põlluste jäi Roosile alla 41 sekundiga.

„Otseselt valmistumist Tartu Maratoniks polnud. Ei saa öelda, et see parima eestlasena lõpetamine mulle üllatusena tuli. Ma teadsin, et olen Mardiga üsna võrdne ja eks me enamuse ajast sõitsime koos ka,“ nentis Roos.

Naiste seas oli kiireim Britta Johansson Norgen (SWE), kes tuli finishisse ajaga 2:50.44. Talle järgnesid norrakad Thea Krokan Murud (+01.14) ning Magni Smedas (+02.27).

Parima eestlasena lõpetas 23. naisena Tatjana Mannima, kes kaotas Norgenile 23 minutit.

Kõiki tulemusi saab vaadata SIIT.

Kokku pani end tänastele põhisõitudele kirja 3987 suusasõpra, neist 2997 pikemale 63 km distantsile ja 990 lühemale 31 km distantsile. Visma Ski Classics Pro Touri sarjast oli rajal 38 naist ja 87 meest.

Tartu Maratoni Klassiku hooaeg jätkub 8. mail, kui joostakse 40. Tartu Maastikumaraton.

Poodium
Poodium. Foto: Hendrik Osula