Tartu Rattamaratoni võitis esmakordselt Gleb Karpenko, naiste esikoht läks Laura Lepasalule

Laura Lepasalu
Laura Lepasalu

Täna sõidetud Hawaii Expressi 25. Tartu Rattamaratoni võitis uhkes üksinduses Gleb Karpenko (89 km, aeg 02:37:58). Teisena finisheeris Oskar Nisu (+01.22) ja kolmandana Gert Kivistik (+01.28).

Ratturid ei andnud täna teineteisele armu ja kohe võidusõidu alguses otsustas Oskar Nisu rünnata. Ta püsis liidrina kuni Ande teeninduspunktini (23,8 km stardist). Järgmise äramineku katse tegi Gleb Karpenko ning Astuvere teeninduspunktiks (50,6 km stardist) oli ta saanud teistega 32-sekundilise vahe sisse. Karpenko sõitis üle 38 km lõpuni uhkes üksinduses ja kindlustas sellega ka 25. Tartu Rattamaratoni võidu. Karpenko on nüüdseks üks vähestest, kes võitnud nii Tartu Rattaralli kui ka Tartu Rattamaratoni.

Finishis jagasid ülejäänud poodiumikohad ära Oskar Nisu, Gert Kivistik ja Gert Jõeäär: Nisule hõbe, Kivistikule pronks ja Jõeäärele sel korral neljas koht.

“Proovisin Oskariga alguses koos minna ja mõtlesin, et ei ole ikka jalga täna. Kuskil kruusateel vaatasin, et kõik passivad ja läheks – sain Oskari kätte, siis Taavi Kannimäe ja olingi üksinda. Kui vaatasin, et 2 km lõpuni, siis sain aru, et enam ei saada vist kätte ning sõit oligi tehtud,” selgitas sõidu kulgu Karpenko.

Gleb Karpenko
Gleb Karpenko

Naiste arvestuses võttis tihedas konkurentsis oma teise Tartu Rattamaratoni võidu Laura Lepasalu (03:04:54), kelle eelmine võit jääb aastasse 2007. Lepasalu edastas Ernesta Tubytet 10 sekundiga ning Vilte Kriauciunaitet 11 sekundiga.

„Ma ei teadnud väga midagi sellest, kus keegi on. Teadsin, et keegi lätlane on ees ja oligi kõik,” rääkis Lepasalu. Ta lisas, et rada meeldis ja sõit samuti, nagu ikka Tartu Rattamaratonil.

Kõigi 25. Tartu Rattamaratoni tulemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Tänasele kolmele distantsile (89, 40 ja 21 km) pani end esialgsetel andmetel kirja 3680 ratturit.

Laupäeval ehk päev enne 25. Tartu Rattamaratoni põhipäeva toimusid Tartu Tähtvere spordipargis lastesõidud, milles osales esialgsetel andmetel 1300 väikest ratturit.

Järgmine võistlus Tartu Maratoni Klassiku sarjas on 11. Tartu Linnamaraton, mis toimub 1. oktoobril.

Fotod: Adam Illingworth.