Liikumisaasta kutsub veebruaris värskes õhus liikuma

Matkauisutamine
Foto: erakogu

Veebruaris on liikumisaasta fookuses igasugune liikumine värskes õhus. Üle Eesti on toimumas mitmed rahvamatkad ja muud liikumissündmused, kus igaüks leiab endale sobiva ja jõukohase viisi liikumisest rõõmu tunda.

“Veebruaris kutsume kõiki õue liikuma – enda ja vabariigi terviseks. Võimalusi selleks avaneb palju: toimuvad vastlapäeva trallid, vabariigi aastapäevale pühendatud matkad, pereüritused, suured spordisündmused ja muud liikuma kutsuvad algatused. Nii et igaüks saab leida just talle sobiva võimaluse liikumisminutite ja -kilomeetrite kogumiseks ning enesetunde parandamiseks,” ütles Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse juht Alo Lõoke.

Kohalikud kogukonnad ja spordiliidud üle Eesti on korraldamas veebruari jooksul tasuta rahvamatku ja teisi põnevaid liikumisüritusi vabariigi terviseks. Ülevaate veebruari liikumissündmustest leiab liikumisaasta.ee veebilehelt.

24.-26. veebruaril ootavad Eesti terviserajad kõiki liikuma, et üheskoos tähistada tervisliku liikumisega Eesti sünnipäeva ja teha ringe ümber maakera, kogudes ühiselt liikumiskilomeetreid.

Sotsiaalmeedias saab osaleda 1.-14. veebruarini toimuvas sõbrakuu loosimängus, mis kutsub õue jalutama või metsa matkama ning pildistama seal südamekujulisi objekte. Aktsioon toimub liikumisaasta Facebooki ja Instagrami lehel „Liikumisaasta 2023“.

Jaanuaris oli liikumisaasta fookuses talverõõmude nautimine ja suusatamine. Eesti Suusaliidu, Eesti Terviserajad SA ja Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse koostöös korraldatud projekti „100 suusatundi“ projekti raames andsid Eesti parimad suusatreenerid suusaõpet rohkem kui tuhandele inimesele 140-s suusatunnis üle Eesti. „Ilma kiuste suutsid meie treenerid jagada paljudele lastele ja  täiskasvanutele suusatarkust ning pakkuda neile rõõmu liikumisest. Lume puudumise tõttu ära jäänud suusatunnid püüame läbi viia siis, kui suusaradadele tekib lund,“ ütles Eesti Suusaliidu tegevjuht Kristjan Koll.

Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud liikumisaasta 2023 kutsub eestimaalasi rohkem ja regulaarsemalt liikuma, tutvustades aasta vältel erinevaid liikumisharrastuse viise ja pakkudes kõigile jõukohaseid võimalusi liikumiseks üle Eesti. Liikumisaasta eestvedaja on Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, liikuma ärgitavaid tegevusi ja üritusi viiakse ellu koostöös maakondlike spordiliitude, kohalike omavalitsuste, avaliku sektori, mittetulundus- ja erasektori organisatsioonide, spordiürituste korraldajate ning kultuuri- ja haridusasutustega.

Allikas: SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus