Oktoobris saab stardipaugu üle-eestiline noorte liikumiskampaania „Sügissammud 2023“

Sügissammud

Eesti Terviserajad ja liikumisäpp FitSphere korraldavad oktoobris 5.–12. klasside õpilastele sammude kogumise väljakutse „Sügissammud 2023“.

Uuringute kohaselt on iga teine eestlane ülekaaluline, mille peamiseks põhjustajaks on füüsiline passiivsus. Tervise Arengu Instituudi uuringud näitavad samuti, et Eestis kasvab järjepanu ülekaaluliste laste arv. Mängulise võistlusega soovitakse noori rohkem liikuma kutsuda ning soodustada liikumisharjumuste teket. Sammudele särtsu andmiseks on koolidele ja klassidele välja pandud hulk auhindu.

Sammuväljakutse laiem eesmärk on inspireerida liikuma ka õpetajaid ja lapsevanemaid ning aidata seeläbi kaasa Eesti inimeste tervisenäitajate parandamisele. „Kes naudib liikumist noorena, teeb seda ka täiskasvanuna. Nii ongi füüsiliselt aktiivsed noored suunanäitajad, kes lükkavad liikuma kogu ühiskonna. Meil on hea meel koos FitSphere’i ja teiste kampaania partneritega sellesse muutusesse panustada,“ sõnas Eesti Terviseradade juhataja Assar Jõepera.

FitSphere’i kõneisik Ott Kiivikas märkis, et kevadel läbi viidud koolinoorte sammu väljakutse „Kevadsammud 2023” osutus väga populaarseks. Võistlusest võttis osa üle 2000 õpilase enam kui 300 klassist. „Tänapäeva lapsed ja noored vajavad mängulisi ja põnevaid lahendusi, et ennast liikuma motiveerida. Mul on suur rõõm, et üheskoos heade partneritega saame  sellele kaasa aidata,“ lisas ta.

Sügissammud

Väljakutses saavad kaasa lüüa kõikide koolide 5.-12. klassid üle Eesti. Liitumine on lihtne: enne 7. oktoobrit tuleb õpetajal või klassivanemal täita Eesti Terviseradade veebilehel registreerimisvorm, osalejatel laadida alla FitSphere’i äpp ning koguda oktoobrikuu jooksul samme.

Väljakutses arvestatakse kõikide klasside ja koolide kogutud sammude keskmist – nii on võrdsed võiduvõimalused nii väikestel kui ka suurtel klassidel ja koolidel. Kokkuvõttes auhinnatakse kolme kõige aktiivsemat klassi ja kooli, lisaks loositakse võistluse ajal tublimatele liikujatele neljal korral ergutusauhindu.

Noorte aktiivset liikumist lükkavad suursponsorina tagant Swedbank ja peatoetajana Mesikäpp. Lisaks toetavad kampaaniat Actimel, Energia Avastuskeskus, Eesti Energia ja Merko. Hoogu lisavad Eesti Koolispordi Liit, Liikuma Kutsuv Kool ja eKool.

Kampaaniainfo: https://terviserajad.ee/sugissammud2023/
Kampaaniavideo: Üleskutse noorte liikumisväljakutsele “Sügissammud 2023” – YouTube

Allikas: Eesti Terviserajad
Fotod: Eesti Terviserajad