Estoloppeti suusanädalavahetus Alutagusel meelitab ÖÖmaratoni ja saunatralliga

Öömaraton
Foto: Adam Illingworth

Klassikalises suusatehnikas peetava 46. Alutaguse maratoni proloogiks olev ÖÖmaraton saab avalöögi 9.veebruaril kell 20:00, kus rahvasuusatajatel tuleb metsas seigelda nii küünla-, lõkketulede kui kuuvalguses. Vabatehnikas ajavõtuta suusasõit toimub 10km ja 21km pikkustel distantsidel ning sportlik pingutus kulmineerub võistluspaigas püsti pandud saunamaratoniga.

Maratoni põhipäev 10. veebruaril saab alguse kell 09:00 hommikul võistluskeskuse avamisega. Kavas on 43km maraton, 21km poolmaraton, Suusabussi suusatund kõige noorematele talverõõmude nautijatele ning Farmi lastesõidud.

Sündmuse peakorraldaja Andres Laur märgib, et üha rohkem on neid, kes soovivad osa saada mõlemast päevast, kuigi ÖÖmaraton meelitab Alutagusele eelkõige inimesi, kes soovivad elult veidi erilisemaid elamusi. „10km vabatehnikas on jõukohane ka väiksema koormusega harjunud liikujale ning kuna aega ei võeta, siis on ka üldine meeleolu kuidagi veelgi ülevam ja vahva. Rada on väga harrastajasõbralik ja mõnus kohapealne melu on nagu omaette mini-festival,“ kirjeldab Laur.

Estoloppet
Foto: Estoloppet

Kui võistluskeskust, stardi- ja finišiala ning toitlustuspunkte valgustavad nii küünlad kui lõkked, siis metsas aitavad suusatajaid helkurpostid, millega on rada tähistatud täies ulatuses. „Soovitame kõikidel ÖÖmaratonile oma pealambiga tulla, mis teeb seiklemise oluliselt hõlpsamaks,“ ütleb korraldaja.

Kel suusasõit tehtud, saab õhtut jätkata saunamaratonil. Võistluskeskuse alal ootavad nii pealtvaatajaid kui suusatajaid mobiilsed saunad, mis on ehitatud erinevatesse põnevatesse sõidukitesse või treileritele. Riideid vahetada ja pesta saab Alutaguse puhke- ja spordikeskuses ning keha kinnitada tavapärasest veidi toekama menüüga. „Paneme grillid huugama ja pakume head paremat. Mullu lõi meil nii pimedas metsas kui hiljem suusastaadionil show-kavaga meeleolu ka led-saksofonist, kelle etteaste sai väga palju positiivset tagasisidet.“

ÖÖmaratonile ja 46.Alutaguse maratonile saab end veel soodushinnaga registreerida kuni 7.veebruari hilisõhtuni Estoloppeti veebilehel https://iseteenindus.estoloppet.ee/

Allikas: Estoloppet