Kogukonnad saavad uue võimaluse rajada kodukoha korvpalliväljak

kossuväljak

Eelmisel aastal Eestisse viie uue korvpalliväljaku rajamisega lõppenud pilootprojekt saab jätku ning taaskord on kogukondadel võimalus taotleda 3×3 korvpalli mänguväljaku rajamise toetust. Sel hooajal läheb töösse veel kolm uut betoonist palliplatsi.

Tänasest on kõigil kohalikel kogukondadel, omavalitsustel ning aktiivsetel hoovispordi ja korvpalli huvilistel võimalik osaleda konkursil ning edu korral luua oma kodukohas populaarse 3×3 korvpalli mängimise võimalus. “Vaatamata sellele, et korvpall on Eestis üks armastatumaid spordialasid ning meil on hetkel üle tuhande väljaku, siis paljud neist on paraku üsna kehvas seisus ja seda eriti väiksemates asulates,” nentis Eesti Korvpalliliidu 3×3 peatreener ja konkursi komisjoni liige Siim Raudla.

Raudla sõnul on 3×3 korvpalli populaarsus olümpiakavva jõudmise järel selgelt tõusuteel ja ka Eesti rahvuskoondised on viimastel aastatel saavutanud tiitlivõistlustel häid tulemusi. “3×3 korvpalli formaat sobib nii harrastajatele kui ka profimängijatele, kuid on eelkõige kasulik just meie järelkasvule, sest antud spordiala nõuab väljakul kiireid otsuseid ja on ka füüsilise ettevalmistuse osas ülimalt nõudlik. Äärmiselt tänuväärne, et Betoonimeister juba teist aastat järjepanu on võtnud korvpalliväljakute rajamise oma südameasjaks, kuna korralike platside lisandumine kindlasti motiveerib järgnevat põlvkonda enam sporti tegema ja loodetavasti sirguvad tänastest noortest juba tulevased koondislased,” ütles Raudla.

Betoonimeistri juhi Kalle Suitslepa sõnul innustas eelmisel kevadel üle-eestilise pilootprojekti algatanud ettevõtet uuele ringile minema mullu laekunud avalduste rohkus ja positiivne koostöökogemus. “Rõõm on tõdeda, et meie initsiatiiv võeti soojalt vastu nii kohalike kogukondade eestvedajate, omavalitsuste kui ka teiste algatusega liitunud ettevõtete poolt. Hooaja lõpuks rajasime Eestisse viis uut kvaliteetset betoonkattega korvpalliväljakut,“ kommenteerib Suitslepp eelmise aasta kogemust. “Täname Saku valda, kes tunnustas uue korvpalliplatsi rajamist Aasta teo tiitliga,” lisas Suitslepp.

“Ootame ka tänavu konkursile kõiki, kes soovivad oma piirkonna spordivõimalusi parandada ning olemasoleva korvpalliväljaku renoveerida või uue rajada. Sel aastal paigaldatakse konkursi tulemusena 3×3 väljaku jaoks vajalik betoonkate mänguplatsi tarvis ettevalmistatud aluspõhjale kolmes erinevas asukohas üle Eesti,“ ütles Suitslepp.

Konkurss kestab 15. märtsist kuni 15. aprillini. Täpsema info ja osalemiseks vajaliku sooviavalduse leiab Betoonimeistri veebilehelt: https://betoonimeister.ee/korvpall/

Võitjad valib laekunud avalduste põhjal välja konkursi komisjon, kuhu lisaks Betoonimeistri esindajatele kuuluvad ka Eesti 3×3 korvpalli eestvedajad. Võitjate nimed avalikustatakse hiljemalt 2. mail.
Möödunud aastal laekus konkursile 37 taotlust 13 maakonnast 33 erinevast asukohast üle Eesti ja ning hooaja lõpuks said endale uued korvpalliväljakud Tuhalaane, Saku, Rõuge, Sooru ja Vinni.
Korvpalliliidu eestvedamisel on üle Eesti enam kui 1000 korvpalliplatsi seisukord kaardistatud ja kaardile märgitud: https://basket3x3.ee/courts/
Allikas: Betoonimeister