Aprill on Eestis töökohaspordikuu

Töökohaspordikuu

Aprillis tähistatakse Eestis juba kolmandat korda töökohaspordikuud, mille raames toimub erinevaid põnevaid sportimis-ja liikumisüritusi. Teemakuu eesmärk on kutsuda inimesi üles töökohal või kolleegidega liikuma ning tööandjaid üles looma oma töötajatele liikumisvõimalusi.

EOK asepresident Tõnu Tõniste kutsub üles kõiki inimesi aprillikuu jooksul pühendama rohkem aega tervislikele eluviisidele.  “Aktiivsed sportijad on elujõulisemad ning ka nende pea töötab paremini. Terve inimene on rõõmus inimene. Kõik see omab positiivset mõju organisatsioonide ja ettevõtete töö eesmärkide saavutamisele.”

Eesti Firmaspordi Liidu projektijuhi Taavi Kruuti sõnul tuletab töökohaspordikuu kõigile ettevõtetele meelde, et oma töötajate tervist on oluline edendada. Heaks abimeheks paljudest kontoritööst tingitud terviseprobleemidest üle saamisel ja nende ennetamisel on kerge treening ning sobivad harjutused töökohal. “Ka kontoris on võimalik puhkepauside ajal näiteks paar kätekõverdust või paar kükki teha. Töökohaspordi kuu põhilises fookuses on just liikumine tööajal ning piisavad pausid pikaldasele istumisele.”

Töökohaspordikuud korraldavad Eesti Olümpiakomitee, Ühendus Sport Kõigile, Eesti Firmaspordi Liit ja Kultuuriministeerium. Kuu raames toimuvad erinevad ettevõtmised, millest kõik on oodatud osa võtma ning muidugi ka iseseisvalt oma töökohas sportimis- ja liikumisüritusi korraldama.

Kõik ettevõtted ja organisatsioonid saavad oma sportlikud ettevõtmised kirja panna kuu kalendrisse siin.

1.-30. aprillil on kõik kutsutud üles märkima oma liikumiskorrad liikumisäpis FIT100. Nende vahel, kes saavad kuu jooksul kirja vähemalt 15 liikumiskorda, loositakse välja 6 paari NIKE Free spordijalatseid. FIT100 äppi (SportID International) saad alla laadida Apple Store’ist ja Google Play Store’ist.

22.-26. aprillil toimub Tallinnas ettevõtete kevadspartakiaad, kus ühe nädala tööpäevade õhtutel saab panna ennast proovile ning võtta mõõtu oma kolleegide ja teiste ettevõtete esindajatega sellistel aladel nagu keegel, noolevise, laskmine, trepijooks, sõudeergomeetrite kolmevõistlus, kardisõit, male, kabe ja curling. Rohkem infot leiad siit.

Alates 24. aprillist algab Stamina Tervisejooksu- ja kõnnisari, kuhu oodatakse töökollektiive. Lisainfo ja registreerimine Stamina veebilehel.

Töökohaspordikuu järellainetusena on 23.-24. mail kõik töökohaspordi huvilised, aga ennekõike organisatsioonide personali- ja spordiklubide juhid oodatud Rakverre töökohaspordi seminarile, kus tulevad teemadena käsitlemisele toitumine, spordipsühholoogia, sport Nõukogude Eestis ning palju muud. Ajakava ja registreerimine siin.

Töökohaspordikuu raames on kõik ettevõtted oodatud liikumisega panustama ka heategevusse. Heategevusfond Dharma kutsus ellu algatuse #DharmaChallenge, mille raames saab toetada suurperedespordilembelisi lapsi. Täpsem info nende veebis.

Töökohaspordi kuu on hea võimalus positiivsete muutuste tegemiseks, panustades oma töötajate tööergonoomikasse, kontorivõimlemisse ja igapäevasesse liikumisse.

Allikas: EOK

Foto: Shutterstock.com