ERMi II Jüriöö jooks ootab spordisõpru osalema

ERMi jüriöö jooks_Foto Jaanus Tanilsoo
Foto: Jaanus Tanilsoo

MTÜ AOK Arendus koos Eesti Rahva Muuseumiga ootavad pühapäeval, 21. aprillil kõiki spordisõpru Tartusse Raadile ERMi II Jüriöö jooksule, millega tähistatakse ERMi 110. sünnipäeva ja Jüriöö ülestõusu 676. aastapäeva. Eelregistreerimine lõppeb 18. aprillil.

ERMi II Jüriöö jooksu avab 21. aprillil kl 12 noortejooks (2 km). Seejärel kl 14.30 lähevad rajale põhivõistluse (10 km) ja kl 14.50 lühivõistluse (5 km) jooksjad. Lisaks on rajale oodatud ka kepikõndijad ja kiiret kõndi harrastavad spordisõbrad.

Jooksuvõistluse keskus paikneb ERMi A-parklas (Muuseumi tee 2, Tartu) ning võistlusrajad kulgevad muuseumi ümbruses, ajaloolises Raadi mõisa pargis ja piirkonna kergliiklusteedel.

Kõikide võistlusklasside kolme parimat autasustatakse kell 16 ning kõikidele osalejatele kingitakse mälestuseks erikujundusega osalejamedal.

„Kavas on erinevad distantsid joostes või kepikõnniga läbimiseks, millega kõik saavad hakkama. Hea võimalus avastada Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi ümbrust hoopis teisel moel“, ütles ERMi avalike ja välissuhete juht Kalmar Kurs. „Olen läbinud mitu maratoni ja täispika triatloni, aga hetkel on ettevalmistus ja seis selline, et lähen lihtsalt läbima ja liikumist nautima“, lisas Kurs, kes on kirjas 10 km jooksul.

Võistlusjuhendi leiab ja eelregistreerimine on avatud sportos.eu keskkonnas aadressil www.sportos.eu/ee/et/ermi-ii-jurioo-jooks. Üritus Facebookis ja ERMi kodulehel.

ERMi II Jüriöö jooksu peakorraldaja on MTÜ AOK Arendus koostöös Eesti Rahva Muuseumiga. Võistluse läbiviimist toetavad Tartu linn, Tartu vald, Tartumaa Spordiliit, Lukuprof, Embach, Structura, Enervit, Veski Mati, Ikodor.

Lisainfo:
Andres Kübar

MTÜ AOK Arendus

andreskybar@gmail.com

501 4939