Jõelähtme rattamaratoni võitsid Henri Ojala ja Age Jaanimets

Bosch Eesti Maastikurattasarja neljas etapp peeti täna Jõelähtmes, kui toimus 13. Jõelähtme rattamaraton. Kohal oli rekordarv osalejaid – eri distantsidel läks rajale ligi 800 rattasõpra.

Esimesena said stardi Jõelähtme rattamaratonil ehk XXL-sõidul osalejad, kel tuli läbida 92 väljakutsuvat kilomeetrit. Parimad mehed kulutasid selleks aega pisut üle nelja tunni. Võit läks seekord Soome, kui esimesena veeres üle finišijoome Henri Ojala (Team Evoc Finland), kelle ajaks märgiti 4:07:28. Teisena lõpetas Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 4:07:42 ja kolmandaks tuli soomlane Aki Färm (Team Evoc Finland), kelle lõpuajaks jäi 4:07:52. Esikuuiku koha sõitsid välja veel Meelis Rebane (A&T Sport Team) 4:19:48, Toomas Lepik (Astro Baltics) 4:22:17 ja Tarmo Neemela (Team Amps) 4:24:02.

Henri Ojala
Henri Ojala

„Oli raske päev, sest alguses purunes minu rattal rehv,“ tunnistas Ojala peale finišit. Õnneks tuli appi ratturi tiimikaaslane, kelle toel sai ratas taas sõidukorda ja mees asus püüdma liidreid, kellega oli vahe rebenenud üle kolme minuti pikkuseks. „Mitu lõiku järjest sain rajalt infot, et olen liidritele jälle pool minutit lähemale jõudnud. See andis lootust, et kõik ei ole läbi,“ tunnistas ta. Lõpuks õnnestuski Ojalal liidrid kätte saada ja üsna pingelisteks kujunenud lõpukilomeetritel oma paremus maksma panna.

Naistest võttis Jõelähtme rattamaratoni võidu Age Jaanimets (Velo Clubbers) ajaga 5:31:26. Teise koha saavutas Marianne Palusoo (ProShop Team) 5:37:21 ja kolmandaks sõitis end Liis Grünberg (Porter Racing) 5:40:49. Nendele järgnesid Anneliis Puu 5:47:01, Elle Leppik (Haaslava MTB) 6:00:36 ja Helin Lung (Porter Racing) 6:22:34.

Jõelähtme poolmaratonil ehk põhisõidu 49 km distantsil õnnestus meestest esikoht koju viia Peeter Tarvisel (Veloplus), kes jõudis finišise napilt alla kahe tunni – ajaga 1:59:32. Teiseks platseerus Taavi Kannimäe (Team Antsla) ajaga 2:03:09 ja kolmandaks Magnus Krusemann (Kulgur Team 1) ajaga 2:03:53. Kuue parema hulka sõitsid veel Viljar Kannimäe (Team Antsla) 2:03:54, Alges Maasikmets (Team Amps) 2:08:37 ja Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team I) 2:08:49.

Naiste arvestuses võttis poolrattamaratonil võidu Iiris Takel (Spordipartner Racing Girls) ajaga 2:24:11. Teisena sõitis finišisse Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team I) 2:30:35 ja kolmandana Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 2:37:32. Nendele järgnesid Indra Kutser 2:39:25, Mari Kupiainen(Team Evoc Finland) 2:44:24 ja Rita Toome (RR Siplased / Vitax) 2:50:29.

Noorte- ja matkasõidu 18 km raja läbisid kõige nobedamalt Virgo Mitt (Pärnu Spordiselts Kalev) 50:56 ja Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool) 55:06.

Bosch Eesti Maastikurattasarja üldliidriks tõusis täna meeste arvestuses Taavi Kannimäe ning naistest säilitas liidrikoha Maris Kaarjärv. Võistkondlikult juhib sarja Veloplus ja naiskondade seas Spordipartner Racing Girls.

Jõelähtme rattamaraton

Maratoni peakorraldaja ja rajameister Meelis Välk ütleb, et võib ürituse lugeda kordaläinuks, kuigi tõrvatilgaks meepotis on see, et kurikaelad olid täna öösel rattarajal käinud ja osa märke ära lõhkunud. „Nii pole ammu tehtud, aga seekord olid neljas-viies kohas märgid maha lõhutud. Eile olid veel rajad üleval ja keegi kuskil ära ei eksinud. Kui hommikul lõhkumise avastasime, siis kahjuks ei jõudnud enne starti kõiki kohti ära parandada,“ tõdeb Meelis, et vandaalide töö võis rikkuda 100%-lise sõiduelamuse. „Selge on see et rattamaratoni ei korralda üks inimene, vaid see on tiimitöö, kus löövad kaasa vabatahtlikud, maaomanikud ja vald. Suur kogukond on üritusse panustanud ja kui lõhutakse radu, siis teeb see meele mõruks,“ selgitab Meelis.

Positiivsele poolele läheb aga see, et ilm oli parajalt suvine ja kohale tuli rekordarv osalejaid. Samuti on rõõm tõdeda, et Jõelähtme rattamaraton on kujunenud valla suurimaks spordiürituseks, kuhu tullakse ka väljastpoolt Eestit. Kui naiste seas on rattamaratoni võit viidud varasemalt Leetu, siis meeste arvestuses läks esikoht Eestist välja esimest korda – Soomesse. „Soomlased on ka varem meil osalemas käinud, aga mitte pidevalt. Jõelähtme raja kohta kommenteerisid põhjanaabrid, et see on nende jaoks erakordne, sest siin pole ainult kivid ja juurikad, vaid ka mõnusad pikad singlid,“ ütles Meelis Välk.

Bosch Eesti Maastikurattasari teeb nüüd väikese pausi, et uue hooga edasi minna Rakveres, kus pühapäeval, 14. juulil toimub sarja viies etapp – 17. Rakvere Rattamaraton.

Rakvere Rattamaratonile saab ennast kirja panna siin.

Tekst: Ajakiri Sport

Fotod: Rene Lutterus