Heategevuslik Wings for Life World Run kogub raha, et inimesed ratastoolist välja aidata

Hetk 2019 Wings for Life World Run jooksust. Foto: Jan Henrik Pärnik
Hetk 2019 Wings for Life World Run jooksust. Foto: Jan Henrik Pärnik

9. mail kell 14 toimub heategevuslik jooks Wings For Life World Run, mis toimub sel aastal läbi äpi ning millega kogutakse raha seljaaju vigastuste ravivõimaluste leidmiseks. Jooksuvõistluse algatas Wings for Life fond, mis tänaseks on toetanud üle 200 teadusprojekti 19 riigis.

Tänu Wings for Life World Runile on kogutud heategevuseks juba üle 29 miljoni euro. Eelmisel aastal jooksid 77 103 inimest 104 riigist ning sel aastal ootame jooksma ka Sind!

Jooksul osalemiseks on vajalik alla laadida Wings For Life World Run rakendus ning läbi selle registreerida end äpi jooksule. Võta kaasa mobiil ja samuti kõrvaklapid, kuna jooksjaid ajab taga virtuaalne püüdja-auto – parim jooksja peab jooksma ka kõige rohkem. Esimesed 30 minutit saad edumaad, misjärel hakkab virtuaalne püüdja-auto jooksjaid taga ajama. Finiš asub täpselt seal, kus püüdja-auto jooksjale järgi jõuab.

Igaüks määrab läbi rakenduse oma soovitud distantsi nii, et kõik võivad ja saavad osaleda – nii harrastajad, ratastoolis sõitjad kui ka olümpiavõitjad.

Miljonid inimesed üle maailma on pärast seljaaju vigastust sõltuvad ratastoolist – üsna tihti on tegu liiklusõnnetuse või kukkumisega. Wings For Life on mittetulunduslik seljaaju vigastuste uurimise fond, mille missiooniks on leida ravivõimalused. Wings For Life on alates 2004. aastast rahastanud teadusprojekte ja kliinilisi teste üle maailma. Olgugi, et ravi pole veel leitud, on suuri samme sinnapoole juba tehtud.

Registreeri end siin ning jookseme kõik koos 9. mail nende eest, kes ise joosta ei saa!