3. juunil, rahvusvahelisel jalgrattapäeval vali liiklemiseks jalgratas!

Jalgratas
Foto: Pexels

Eesti Jalgratturite Liit ja Transpordiamet kutsuvad 3. Juunil, rahvusvahelisel jalgrattapäeval kõiki eestimaalasi oma igapäevast teekonda ette võttes seda jalgrattal tegema. Liitu üritusega SIIN

3. juunit on hakatud rahvusvahelise jalgrattapäevana tähistama alates 2018. aastast. Selle eesmärgiks on esile tõsta jalgratast kui lihtsat, kiiret, taskukohast, keskkonda arvestavat ja jätkusuutlikku liikumisvahendit. Jalgrattal liikumine on Eestis populaarsust kogumas ning ka linnatänavatel on hakanud viimastel aastatel aina rohkem ratta- ja kergliiklusteid tekkima.

„Jalgratas on ideaalne liiklusvahend nii neile, kes soovivad lihtsalt värskes õhus liikuda ja tervislikke eluviise propageerida kui ka inimestele, kes kasutavad seda füüsilise treeningu ja kõrgete sportlike saavutuste eesmärgil. Eesti Jalgratturite Liit tegeleb lisaks profispordile ja kaheksa erineva rattadistsipliini haldamise ja edendamisele ka harrastusratturitega. Kuid lisaks sellele kõigele ei saa me ära unustada, et jalgrattasõit on elustiil. See on elustiil, mida soovitame kõigile inimestele olenemata vanusest ja soost, sest see hoiab meid terve ja rõõmsana ning samal ajal saame säästa loodust. Kutsume kõiki sel päeval valima oma parimaks sõbraks ja liikumisvahendiks just jalgratta ning ärge unustage kanda kiivrit!” sõnas Eesti Jalgratturite Liidu peasekretär Urmas Karlson.

Ilusate ja soojade ilmade saabudes on tänavaliikluses aina enam märgata jalgrattureid. Oluline on siinkohal olla teadlik ja ohutu liikleja nii jalgratta seljas kui ka mootorsõidukijuhina. „Jalgratturid on liikluses selgelt vähekaitstud liikleja rollis, seepärast on oluline, et mootorsõidukijuhid arvestavad teel liikuvate jalgratturitega ning on valmis jagama teed ratturit ohustamata. Liigeldes jalgrattaga tuleb kindlasti arvestada jalakäijatega, olla tähelepanelik teiste juhtide suhtes ning sõiduteed ületades teha seda jalakäija tavakiirusel. Viisakus algab meist endist, ka liikluses, seega hoolime ja märkame üksteist,“ märkis Transpordiameti ennetustöö osakonna ekspert Marika Luik.

 Ootame kõiki 3. juunil postitama oma sotsiaalmeedias fotosid #eestijalgratturiteliit #transpordiamet #kannankiivrit või saatma need meiliaadressile ejl@ejl.ee

Parimatest fotodest ilmub galerii Eesti Jalgratturite Liidu FB-i kontol.

Liigun rattaga

Allikas: Eesti Jalgratturite Liit