Filter Rullituuri kahekordne võitja Priedite: edu valem on järjepidevus ja pühendumus

51382803127_9bd7b9b5f8_o
Fotol: Agate Priedite Foto: Kristjan Kivistik

Agate Priedite võitis naiste klassis Filter Rullituuri juba teist aastat järjest. Kahel etapil õnnestus tal esikoht pälvida, kahel tuli leppida teise kohaga.

 Kas hooaja algul oligi sinu üks eesmärkidest Filter Rullituuril tiitlit kaitsta?

Jah, muidugi! Tuleb püüelda parima poole, et midagi saavutada. Ma ei teadnud, kes sel aastal maratondistantsil võistlema tulevad ja lootsin selgi hooajal Kristiine Kalevit stardis näha, aga tuli välja, et konkurentsi pakkusid hoopis teised nimed.

Mis on sinu edu saladuseks, et kaks aastat järjest üldvõit pälvida?

Ma usun, et järjepidevus ja pühendumus treeningutel. Tänu treener Edgars Bušenkole on meil võimalus terve aasta nendeks võistlusteks treenida ja oma seatud eesmärkideni jõuda. Ma usun, et ka vaheldus on üheks võtmesõnaks. Mulle meeldib väga vabal ajal matkata ja joosta ning proovida ka teisi spordialasid peale kiiruisutamise.

Sa võitsid kaks etappi neljast, imeline! Kirjelda oma võite. Kas sa jäid ka teiste etappide tulemustega rahule?

Mõlemad võidud olid väga emotsionaalsed, ma olin väga õnnelik. Ma mäletan Pärnu ja Tallinna etappe – need polnud üldse lihtsad. Ühelt poolt oli tegu külma ilmaga ja me pidime võistlema koos meestega, aga teiselt poolt muudabki see sõidu kiiremaks. Pjedestaalile pääsemine on alati tore, see annab mulle positiivset energiat, et endast ka tulevikus treeningradadel rohkem anda. Ma olen ka mõlema teise koha üle õnnelik, mille ma sel hooajal teenisin. Eriti hea meel oli, kui mu tiimikaaslane Patricija Snikere võitis. Ma ei tundnud, et ma oleksin kaotanud. Vastupidi! Me oleks nagu topeltvõidu saanud.

Milline etapp oli sinu lemmik? Millist nautisid kõige vähem?

Vaatamata ilmale meeldis mulle enim Pärnu etapp. Ma tundsin end seal tugevalt ja enesekindlalt. Mu jalad oli värsked ja ma suutsin peagrupist põgeneda. Kõige vähem nautisin ma Elva etappi. Peamiselt oli põhjuseks ilm, mis oli vihmane ja väga külm. Raske oli end soojaks sõita ja võistluseks end valmis panna. Elvas olin ma üldse kogu võistluse vältel kõige vähem aktiivne. Pingutasin ainult finišijoonel.

Kas sul oli võistlustel tiimiga taktika ka paika pandud või sõitis igaüks iseenda eest?

Erilist taktikat polnud. Kui me olime võistluse ajal koos, siis püüdsime üksteist muidugi aidata, aga me ei läinud starti, et kindlasti ainult üks kindel inimene meist võidaks. Kõik tahtsid võita. See, kellel oli parem päev, see võitiski.

Milline seik jääb sulle sellest hooajast enim meelde?

Üks õppetund on, mida ma endas edaspidi kannan. Eriti, kui ühe kuu jooksul tuleb võistelda neljal maratonil. Sinna vahele peab jätma aega taastumiseks ja puhkamiseks. Kui seda fakti ignoreerida, siis on vigastused ja mittevajalikud kukkumised peagi kohal, mis mõjutavad
lõpuks tulemusi. Ma pean end sel perioodil hoidma keskendununa.

Kui suur osa sinu elust on kiiruisutamisel?

Ma olen uiskudel veetnud kogu oma teadliku elu. See on asi, mis hoiab mind füüsiliselt aktiivsena ja millest ma saan emotsionaalselt positiivset laengut. Hetkel ma ei näe, et ma enam võistlussportlane pole, sest ma naudin seda ala väga. Eks paistab, kuhu mu karjäär välja viib, aga ma usun, et jätkan uisutamisega alati.

Mis on sinu järgmise hooaja plaan? Võita Filter Rullituur kolmandat aastat järjest?

Eesmärk on saada kiiremaks ja tugevamaks, et ma saaksin järgmisel hooajal paremaid tulemusi. Muidugi tahaksin ma naiste seas näha suuremat konkurentsi, kuid ootan põnevusega uut Filter Rullituuri hooaega ja tahaksin meeleldi kübaratrikiga hakkama saada.

Allikas: Aerobike