Nimes´e vibuturniiril võitis vaistuvibu laskur Triin Kent hõbemedali!

Triin Kent
Triin Kent

21.01-23.01.2022  toimunud Nimes´e vibulaskmise turniiril võitis vaistuvibu laskur Triin Kent hõbemedali!

2002. aastal osales senini eestlastele väga edukal Nimes´I turniiril 15 Eesti vibusportlast –Bessi Kasak(sportvibu, naised), Uku Andreas Reigo (sportvibu, mehed juuniorid), Madis-Julius Tamberg (sportvibu, mehed juuniorid), Robin Jäätma (plokkvibu, mehed), Evert Ressar (plokkvibu, mehed), Kristo Kent (plokkvibu, mehed), Reimo Loorents (plokkvibu, mehed) Caius Kand (plokkvibu, mehed), Lisell Jäätma (plokkvibu, naised), Meeri-Marita Paas (plokkvibu, naised), Maris Tetsmann (plokkvibu, naised), Hanna Liina Lippand (plokkvibu, naised), Kristjan Ilves (plokkvibu, mehed juuniorid) Inge Sirkel Suviste (vaistuvibu, naised) ja Triin Kent (vaistuvibu, naised). Taavo Allik osaled Nimes´i turniiril kohtunikuna. Treeneritena olid kaasas Maarika Jäätma ja Kadi Koort.

Plokkvibu laskjatel, eelkõige suurfavoriidil, Lisell Jäätmal ei õnnestunud sel korral ajalugu teha ja kolmandat korda nimekat turniiri võita. Plokkvibu naistest jõudis kõrgeimale kohale (5-8) Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma ja Maris Tetsmann lõpetasid 9.nda kohaga, Hanna Liina Lippand 37.ndal kohal. Plokkvibu meeste lõplikud kohad olid Robin Jäätma – 6.koht, Evert Ressar – 17. koht, Caius Kand – 35.-38. koht, Kristo Kent – 58.-59. koht, Reimo Loorents – 109. koht. Kristjan Ilves saavutas alla 21. aastaste hulgas 5.nda koha.

Sportvibu võistlusklassi laskjatest, jõudis Prantsusmaal kõrgeimale positsioonile Bessi Kasak, saavutades naiste võistlusklassis 17.koha. Juunioritest sportvibu laskurid Uku Andreas Reigo ja Madis-Julius Tamberg lõpetasid vastavalt 33.ndal ja 66.ndal kohal.

Eestlastest vibusõpradel on siiski põhjust antud nädalavahetuse üle rõõmustada, sest vaistuvibu naiste võistlusklassis võitles ennast hõbemedalile Triin Kent. Triin lõpetas kvalifikatsioonivõistluse, eestlannast konkurendi, Inge Sirkel-Suviste järel kolmandal kohal, lastes eelvoorudes 474 silma. Esimeses duellis läks Triin kokku prantslanna Charlotte Pierce´ga, keda tasakaalukas Triin võitis 6:4 Ka teise duelli Austria laskuri Andrea Ratzeri vastu, võitis Triin Kent ülikindlalt, 6:0. Kullamatši oli eestlanna vastaseks Taani laskja Maria Olesen, kelle vastu Triin sel korral ei saanud ja duelli võidu ning ka kuldmedali võttis taanlanna tulemusega (2:6). Triin ise kommenteeris oma hõbemedali teekonda järgmiselt: “Üle mitme aasta taaskord rahvusvahelisel voistlusel osalemine oli väga tervitatav ja põnev. Kvalifiktsiooniringi seeriad olid mul ebaühtlased aga selle lopptulemus minu hetke tasemele vastav. Duellides laskmise kogemust on mul vähe ja see peegeldus kohe esimeses matšis, sest eelringis 6. Koha saanud vastane prantsusmaalt sai kohe 2-0 edu ja tasavägine võistlus jätkus, kuid Duell lõppes siiski 6-4 minu kasuks. Poolfinaalis oli hea enesetunne ja Austriast pärit vastasega lõppes duell 6-0. Enne finaalduelli taanlannaga tekkis taaskord väike ärevus ja värin jalgadesse. Lisaks klubikaaslasele Ingele saabus toetama ka abikaasa Kristo, kel just lõppes oma kvalifikatsiooniring. Finaalis olid minu sooritused pigem ebakindlad ja settide lõpptulemusel 6-2 sai taanlanna võidu. Lisaks hõbemedalile hindan kõrgelt võimalust taaskord rahvusvahelisel tasemel voistelda ja kogemust pingelises duelli-formaadis.”

Teise eestlannana vaistuvibu võistlusklassis võistelnud Inge Sirkel-Suviste lõpetas Nimes´ i turniiri 7.ndal kohal.

Allikas: Vibuliit