Roman Fosti: plaanin Tartu Linnamaratoni võita ja uue rajarekordi püstitada

Roman Fosti
Foto: Krissi Kõrv

Tänavune 11. Tartu Linnamaraton saab olema Roman Fosti jaoks eelviimane maraton, kuhu ta võidu nimel jooksma läheb. Kuigi Tartu on talle tuttav linn, siis Linnamaratonil läbib ta maratonidistantsi esimest korda.

Nädal enne Tartu Linnamaratoni räägib Fosti, et oma eelviimasele niiöelda tõsisele maratonile läheb ta vastu õnneliku tundega. Ta mõtleb võidule ja rajarekordile, kuid mitte ainult.

„Tartus olen lõpetanud bakalaureuse kraadi, iga tänavalõik on tuttav, nii et tahaks korra uuesti üle vaadata, mis siin linnas ka muutunud on,“ räägib ta. Fosti leiab, et Tartu on nooruslik linn ja seetõttu jätab elava mulje, sest kuskil ikka keegi elab kaasa.

Roman Fosti
Roman Fosti alistamas Tallinnas poolmaratoni distantsil Ibrahim Mukungat. Foto: Krissi Kõrv

Kuigi Fostil on suur maratonide pagas, siis Tartu Linnamaratonil on ta varasemalt osalenud vaid kahel korral: 2017. aastal 10 km distantsil, mille ta võitis, ning 2018. aastal  poolmaratonil.

„Kuna olen tippsportlasena alates 2014 kuni 2022 võistelnud suve lõpus maratoni tiitlivõistlusel, siis Tartu Linnamaratoniks pole olnud aega uut treeningtsüklit läbida. Lisaks on ka manageri poolt tulnud välisvõistluste pakkumisi, kus on olnud tugevam konkurents,“ selgitab Fosti.

Tulevikuplaanidest teab ta öelda nii palju, et oma viimase tõsise maratoni jookseb ta järgmisel aastal Tallinnas. Seal püüab ta alistada 2:20 piiri ning sellega ka oma viimase Eesti Meistrivõistluste medali võita.

Pärast seda ootab teda aga uus eluetapp. „Tean, et mind on ees ootamas uus huvitav eluetepp, kus ma ei pea enam rekordeid taga ajama. Küll aga naudin ma väga sportimist ja eriti jooksmist ning plaanin veel maratonidel pikalt osaleda,“ nendib tippsportlase karjääri lõpetada plaaniv Fosti.

Tartu Linnamaratoni korraldusmeeskond kutsub kõiki 1. oktoobril Tartu linnatänavatele viimaste aastate Eesti legendaarsemale maratonimehele kaasa elama.

Tartu Linnamaraton toimub 1. oktoobril ning kavas on 42, 21 ja 10 km. Lisainfo on SIIN.

Allikas: Klubi Tartu Maraton