Liigume koos 100 000 kilomeetrit vabariigi terviseks!

Terviseradadel suusatamas
Foto: Jarek Jõepera

Eesti Terviserajad kutsub traditsiooniliselt kõiki inimesi 24.-27. veebruaril oma lemmikterviserajale, et liikuda üheskoos vabariigi terviseks. Eesmärk on kolme päevaga koguda kokku 100 000 kilomeetrit.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Assar Jõepera kutsub radadele liikuma kõiki inimesi, nii noori kui vanu, peresid kui sõpruskondi ning seda alates päikesetõusust 24. veebruaril. “Liikumine värskes õhus on nii füüsiliselt kui ka vaimselt väärtuslik kingitus nii endale, oma perele kui ka tervele Eestile. Meie soov on kutsuda inimesi pidupäeva tähistamiseks õue liikuma ja anda neile samas uusi liikumisideid,” sõnab Jõepera. 

24.-27. veebruaril toimub üle Eesti mitmeid liikumisüritusi, suusatreeninguid, matku ja võistlusi, millest võib igaüks osa võtta. “Oleme äärmiselt rõõmsad, et Vabariigi president Alar Karis näitab Liikumisaasta 2023. puhul innustavat eeskuju 20. presidendimatkal, mis algab 26. veebruaril kell 11.15 Aegviidu raudteejaamast,” lisab ta.

Nagu ka eelnevatel aastatel, toimub reaalajas liikumiskilomeetrite arvestus Eesti Terviseradade veebilehel https://terviserajad.ee/vabariigi-terviseks/ ning selleks peaksid kõik liikujad radadel käimise järel distantsi kodulehele sisestama. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu kogutud kilomeetrid, näiteks parkides, kergliiklusteedel ja metsades läbitud vahemaad. Nii on kõigil võimalik leida kodulähedane ja turvaline paik liikumiseks. “Kõik nelja päeva jooksul registreeritud kilomeetrid liidetakse ja proovime nende jooksul kokku koguda 100 000 kilomeetrit. Seega, kõik rahvas liikuma, iga okas loeb!“ ütleb Jõepera. Kõik liikujad on oodatud jagama pilte ja videosid sotsiaalmeedias, teemaviitega #terviserajad ja #vabariigiterviseks.

Vabariigi aastapäeva nädalal toimub üle Eesti asuvatel terviseradadel mitmeid tegevusi, näiteks Tori Vastlatrall, “Võhandu veskid” matk, “Türi Suusatalv” 4. etapp, Pärnu-Jaagupi vastlapäev, Viljandimaa suusasarja 5. etapp, Palivere suusasarja 4. etapp, Vabariigi matk Põlgastes, Kõrveküla Maanaiste Seltsi matk “Liigume terviseks”, Põlva rahvamatk “Tere hommikust, Eesti”, 25. Tallinna suusamaraton Kõrvemaal, Tabasalu jooks-matk ja palju teisi vahvaid üritusi. Lisaks on kõik huvilised oodatud osalema juba eelnevalt mainitud 20. presidendimatkal.

Rohkem infot leiab kodulehelt www.terviserajad.ee ja Facebooki sündmusest  https://fb.me/e/4enUUOWu0

Eesti Terviserajad SA asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Tänaseks on Eesti Terviseradadest saanud üks suurimatest liikumisharrastuse mõjutajatest. Kokku on Eestis enam kui 1100 kilomeetrit aasta läbi kasutatavaid terviseradasid, mida külastati 2022. aastal rohkem kui 8 miljonit korda ning mida hooldab 200-liikmeline rajameistrite meeskond.

Allikas: Eesti Terviserajad SA