Maadleja Helary Mägisalu: minu soov on olla parim – järeleandmatu

Helary Mägisalu
Helary sinises trikoos

Kreeka-Rooma maadleja Helary Mägisalu pälvis hiljuti Noored Olümpiale eristipendiumi väärtuses 3000 eurot. Rääkisime temaga lähemalt nii maadlusest, motivatsioonist kui stipendiumist.

Kuidas jõudsid maadluse juurde ja kus sa treenid?

Alustasin maadlusega 2005. aasta kevadel Vändra maadlusklubi Suure Karu Pojad, kuhu kuulun tänase päevani. Tol ajal oli maadlus populaarne, trennis käisid nii enamik minu klassivendadest kui ka vanem vend. Nii tiriti mindki kooli keldrisse, kus asus maadlussaal. Hetkel on mu põhitreener Ivar Kotkas ning abistavad treenerid on Igor Bugay, tegemistele aitab kaasa vend Mario, kes on meie klubis treener.

Mis on maadluse eripära ning mis sind selle juures köidab?

Maadluse eripära on kindlasti see, et see on väga mitmekülgne spordiala. Kuna maadlusport on kahevõitluse ala, siis piisab ühest väikesest veast ja terve võistlus võib-olla ebaõnnestunud. Maadlus köidab mind just sellepärast, et võistlema ei pea ainult vastasega, vaid ka iseendaga, ning seda suures osas enne võistlust – siinkohal pean silma just kaalu kaotamist ehk isu vastu võitlemist.

Helary Mägisalu

Millised on sinu senised parimad saavutused?

Parimateks tulemusteks pean 2017. aastal võidetud kolmandat kohta U20 vanuseklassis EM-il kehakaalus -55kg ja kõige säravamaks 2018. aastal võidetud hõbemedalit täiskasvanute EM-il -55kg kehakaalus.

Millised on sinu eesmärgid?

Mulle meeldib võtta üks eesmärk korraga ning hetkel on eesmärk olümpiale jõuda, kuid selleni on veel pikk ja raske teekond.

Milliste nippidega ennast motiveerid?

Suureks motivaatoriks on armastus oma spordiala vastu ja soov olla parim – järeleandamatu.

Miks soovitad inimestel sporti teha?

Ma soovitan absoluutselt kõigil kasvõi väheselgi määral sporti teha. Spordi tegemine on justkui karma vastand – sport tuleb kasuks igas eri valdkonnas, isegi kui sellest pole selgelt aru saada.

Samuti soovitan kindlasti maadlust väikestele kangelastele. Maadusmatt on koht, kus saab ennast välja elada, mürada ja arendada mitmekülgselt, sest treeningud sisaldavad väga palju erinevaid ja mängulisi harjutusi, mis on väikeste laste jaoks ülimalt tähtis. Aga muidugi saavad ka vanemad ennast treenida vastavalt soovile.

Helary MägisaluMiks otsustasid kandideerida Noored Olümpiale stipendiumile ja mida loodad saada sellest koostööst?

Igasugune abi kulub marjaks ära. Stipendium Noored Olümpiale pakub abi mulle teise nurga alt. Nimelt nad pakkuvad mulle vaimset treeningut, mis on minu jaoks väga huvitav ja oluline aspekt.

Kui oluliseks pead sportlase jõudmist olümpiamängudele?

Olümpiale jõudmine pole kerge, sinna ei pääse pühapäeva sportlased. See, kes jõuab olümpiale, on kindlasti juba võitja, sest ta on saanud maha märgi, millest paljud unistavad. Iga sportlase jaoks on see väga tähtis, see on samaväärne kui näitlejal läbi lüüa Hollywoodys.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Maria Kilk / erakogu

1 Comment on Maadleja Helary Mägisalu: minu soov on olla parim – järeleandmatu

  1. Väga vahva eesmärk. Alustada oskavad kõik, aga järjepidevalt treenida ja endaga võidelda ei suuda paljud. Jõudu ja edu!

Comments are closed.