Rattaorienteerumise juunioride MM-il saavutas 18-aastane Mari Linnus pikal rajal 4. koha

Rattaorienteerumise MM-i naisjuunioride pika raja autasustamine
Rattaorienteerumise MM-i naisjuunioride pika raja autasustamine

Rattaorienteerumise maailmameistrivõistlused jätkusid Taanis pika raja võistlusega, kus eestlased kogesid nii õnne kui suurt ebaõnne.

Mari LinnusNaisjuunioride 29,5 km pikkusel rajal üllatas kõiki endast paar aastat vanematega konkureerinud Mari Linnus, kes saavutas oma esimesel juunioride MM-il 4. koha. Seejuures oli ta tänavustel maailmameistrivõistlustel leppinud sprindis alles 27. ja lühirajal 30. kohaga. Otepääl Audentese Spordigümnaasiumis orienteerumise erialal õppiva Värska neiu parimaks saavutuseks oli seni mullustel rattaorienteerumise noorte Euroopa meistrivõistlustel saavutatud 10. koht.

Juunioride maailmameistriks tuli Kaarina Nurminen Soomest ajaga 1.31.44. Hõbemedali võitis prantslanna Marine Denoual (+2.16) ja pronksi Vilma Kralova Tšehhist (+2.27). Pikal ja raskel rajal kaotas eestlanna võitjale 3.17. ja pronksmedalist jäi teda lahutama 50 sekundit. Noormeeste seas võitis juunioride MM-kulla Jan Hašek Tšehhist.

Meeste eliitklassi võistlusel oli Lauri Malsroos väga lähedal ajaloolisele saavutusele võitmaks rattaorienteerumise MM-medali pikal rajal. 47 km pikkusel distantsil oli ta veel 1,5 km enne finišit liikumas selgelt hõbemedali positsioonil, kuid siis purunes ta rattal rehv. Tühja rehviga sõites kogunes kaotust konkurentidega võrreldes ohtralt juurde ja finišisse jõudes oli ta langenud 13. positsioonile. Seejuures olid eestlased Lauri rattale uue rehvi alla vahetanud enne tänast võistlust eile purunenu asemele, kuid selle sissesõitmiseks ei jäänud enam piisavalt aega.

Meeste seas võitis oma karjääri 14. MM-kulla tänavu 41-aastaseks saav vanameister Ruslan Gritsan Venemaalt ajaga 1.50.49. Hõbemedal kuulus prantslasele Baptiste Fuchsile  (+1.29) ja pronks venelasele Anton Foliforovile (+1.47).

Naiste eliitklassis tuli maailmameistriks siin juba kolmanda MM-kulla võitnud Emily Benham-Kvale Suurbritanniast (1.55.51). Juba kolmanda hõbeda järjest teenis Veronika Kubinova Tšehhist (+3.34.) ja pronksmedali võitis leedulanna Gabriele Andrasiuniene (+4.03). Seejuures võitsid leedulased viimase individuaalse MM-medali 14 aastat tagasi.

Allikas: Eesti Orienteerumisliit

Fotod: Priit Poopuu