Simple Sessioni juubelifestival võõrustab Saku Suurhallis maailma kendama paremikku

Reed Stark. Foto: Slowsan Aka Mr. Slow (@slow.san)
Reed Stark Foto: Slowsan Aka Mr. Slow (@slow.san)

8. ja 9. veebruaril Saku Suurhallis toimuv ekstreemspordifestival Simple Session 20 toob oma juubelifestivaliks Eestisse maailmas üha suuremat populaarsust koguva spordiala kendama paremiku. Lisaks vallutavad sama spordiala harrastajad enne festivali ka pealinna kaubanduskeskused.

Kahel päeval saavad võistuspargi kõrvale rajatud spetsiaalsel Kendama laval toimuma erinevad võistlused ning mõõduvõtud maailma parimate mängijate osalusel ning juhendamisel. Muuhulgas on osalema oodata ka maailma legendaarseimat mängijat, neljakordset maailmameistrit Bonz Altronit Ameerika Ühendriikidest.

Kui varasemalt on Session oma võistlusgraafikus teinud ruumi tõukeratturitele, siis sel korral otsustati kendama kasuks selle ala harrastajate hulga tõttu. Simple Sessioni korraldaja Mario Kalmre sõnul pakub Kendama kaasamine suursündmusele värskust ning loob võimaluse uue sihtgrupi toomiseks ekstreemspordile lähemale. “Oleme alati üritanud ajaga kaasas käia ning püüdnud luua laiemat kandepinda alles hoogu koguvatele aladele,” selgitas Kalmre ning tõi paralleeli sellega, et kui Simple Session 20 aastat tagasi Tartus alustas, siis ei olnud ka BMX ja rulatamine sama populaarsed kui täna.

Bonz Altron
Bonz Altron

Kuigi lõviosa tähelepanust saab kendamale osaks 8. ja 9. veebruaril Saku Suurhallis, siis juba mõned päevad varem võib puitkera lennutavaid noori koos maailma tippudega näha erinevates pealinna kaubanduskeskustes, kui Eesti kendamakogukonna Keerdtrepp eestvedamisel peetakse maha minivõistluseid 6. veebruaril Kristiine keskuses ja 7. veebruaril Rocca Al Mare kaubanduskeskuses.

Simple Sessioni raames tulevad kohale järgnevad globaalsed staarid: usutavasti läbi aegade parim mängija Bonz Altron (USA), kes on ka neljakordne maailmameister, Rolf. S. Ganer (Taani), kes on viiekordne Euroopa meister ning usutavasti enim võistluseid võitnud mängija, 2014. aasta maailmameister Thorkild May (Taani), Itaalia meister Davide Leonari (Itaalia). Lisaks veel kendama entusiastidest BMX-rattur Reed Stark ja rulastaar Boo Johnson Ameerikast.

Thorkild May - 2014. aasta maailmameister
Thorkild May – 2014. aasta maailmameister

Lisaks saavad kõik fännid soetada ka Simple Sessioni eridisainiga kendamaid, mis on välja antud nii koostöös KROM kui Sweets Kendamaga.

Kendama on Jaapani juurtega mänguasi, mis koosneb käepidemest ning pallist, mis on omavahel nööriga seotud. Kendama käepidemel asetseb 3 kausjat pesa ning üks teravik. Kendamaga tehakse erinevaid trikke ning mängija pillutab käepidemest kinni hoides palli üles ja püüab siis palli mõnesse kausjasse pesasse püüda või teraviku otsa saada. (Wikipedia)

rom x Simple Session kendama

Lisainfo, täpsem ajakava ja osalejate nimekirjad:
https://simple.session.ee/et/kendama

Festivalipääsmed Piletilevist: https://bit.ly/38fta6v

Simple Sessioni 20. sünnipäeva põhivõistlustest võtab kokku ligi 180 rulatajat ning BMX-ratturit 34 riigist, tehes sellest kõige rahvusvahelisema action-spordi sündmuse maailmas. Põhivõistlused lööb lahti laupäev, 8. veebruar, mil terve päeva jooksul toimuvad Saku Suurhallis nii rula- kui ka BMXi kvalifikatsioonid ning sõitmas näeb kõiki võistlusele pääsenud Eesti sportlasi. Pühapäeval, 9. veebruaril vallutavad pargi juba sõelale jäänud võistlejaid, kelle osalusel kulmineerub Simple Session võimsate finaalidega, millele paneb punkti auhinnatseremoonia. Üle mitme aasta tänavu esindatud Simple Sessioni ka naiste BMX distsipliin.

Allikas: Simple Session