Kuubiku sarja üritustel saab edaspidi osaleda nii kohapeal kui ka virtuaalselt

2019. aasta Tartu Rulluisumaraton Foto Adam Illingworth
2019. aasta Tartu Rulluisumaraton Foto Adam Illingworth

Sel kevadel eriolukorra tõttu virtuaalselt toimunud Tartu Maastikumaraton ning Tartu Rattaralli tõid spordiradadele tuhandeid harrastajaid. Et pakkuda ka edaspidi osalemisvõimalust nendele, kes maratoni põhipäeval starti tulla ei saa, otsustasid korraldajad täiendada kõiki Tartu Maratoni Kuubiku sarja üritusi virtuaalformaadiga.

„Kuna kevadine koroonakriis ei võimaldanud üritusi tavapärasel kujul korraldada, pidime leidma teistsuguse lahenduse. Täna saame öelda, et kriis aitas meil viia ellu plaani, mida olime oma meeskonnas juba mõnda aega kaalunud – pakkuda tänapäeva maailmas väga levinud virtuaalformaati ka meie osalejatele,“ ütleb Klubi Tartu Maratoni ürituste peakorraldaja Indrek Kelk. „Äsja lõppenud virtuaaljooksu ja -sõidu tagasiside põhjal näeme, et kaugosalusega üritus pakub rõõmu nendele, kes maratoni põhipäeval mingil põhjusel starti tulla ei saa. Olgu põhjuseks siis kas asjaolu, et toimumiskoht on liiga kaugel, kuupäev ei sobi, või hoopiski see, et lihtsalt ei soovita või julgeta suures massis koos sportida,“ selgitab ta.

Virtuaalvõistlusel osalemiseks tuleb valitud distants läbida etteantud ajavahemikus ning saata oma spordilogi korraldajatele. Kõiki lõpetajaid ootab medal, mis saadetakse osalejatele postiga. Lisaks saab ürituse kodulehelt alla laadida ja soovi korral välja printida stardinumbri ning diplomi. Osalustasud on samad nii põhipäeval starti tulles kui ka virtuaalüritusel kaasa tehes. „Niiviisi saame tagada, et maratoni põhipäevad jätkuvad spordisõprade pidupäevadena, mis toovad üheskoos rajale tuhandeid liikumisharrastajaid,“ selgitab Kelk.

Esimene Kuubiku üritus, mida on võimalik läbida kas põhipäeval kohapeal või siis kaugosalusena, on augustikuine 14. Tartu Rulluisumaraton. Mõlemal juhul on valikus kolm distantsi: 42, 21 ja 10 km. Virtuaalsõidu periood nendele, kes soovivad valitud distantsi läbida endale sobival ajal ja meelepärases asukohas, on vahemikus 13. august kuni 23. august. Maratoni põhipäev on 23. august, lastesõidud toimuvad ainult põhipäeval kohapeal.

Ka hooaja kahe viimase osavõistluse, Tartu Rattamaratoni ning Tartu Linnamaratoni programm täieneb virtuaalse formaadiga. Rattamaratoni virtuaalsõitu saab sõita 10.-20. septembrini, maratoni põhipäev on 20. september. Tartu Linnamaratoni toimumiskuupäev on 3. oktoober, sellele eelnevalt saab 24. septembrist 3. oktoobrini osaleda virtuaaljooksul.

Tartu Rulluisumaratoni virtuaalsõidu juhend on leitav SIIT, oluline info osalejatele SIIT. Tartu Rattamaratoni virtuaalsõidu ning Tartu Linnamaratoni virtuaaljooksu juhendid ning detailne info osalejatele on koostamisel, korraldajad annavad lisainfot oma kanalites esimesel võimalusel.

Allikas: Klubi Tartu Maraton