Jalgpalliliit kuulutas välja konkursi kehakultuurialasele õppestipendiumile

Foto: Pexels

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) kuulutas välja kehakultuurialase õppestipendiumi konkursi 2021/2022 õppeaastaks.  

Kehakultuurialase kõrghariduse õppestipendiumi taotlemiseks peab stipendiumi taotleja omandama kõrgharidust Tallinna Ülikooli kehakultuuri või kehakultuuri õpetaja erialal või Tartu Ülikoolis kehalise kasvatuse ja spordi erialal või välisriigi samaväärses õppeasutuses täiskoormusega õppes.  

„Meil on hea meel, et jalgpallitaustaga inimesed, kes on otsustanud kõrghariduse omandamise kasuks, valivad oma erialaks kehakultuuri. Me tunneme, et kõrgkooli lõpetavatel noortel on põhjust tulla oma teadmisi rakendama jalgpalli juurde,“ sõnas EJLi peasekretär Anne Rei.

Kehakultuurialase kõrghariduse õppestipendiumi konkursil osalemiseks peab stipendiumitaotleja olema osalenud vähemalt viis hooaega Eesti jalgpalli meistrivõistlustel, täitma ausa mängu põhimõtteid, antidopingualaseid reegleid jms. Samuti tuleb esitada tõend kõrgkoolis õppimise ning õppevõlgnevuste puudumise kohta stipendiumi taotlemisel ja peale esimest poolaastat. Taotleja peab õppima positiivselt akrediteeritud õppekava alusel täiskoormusega päevases (bakalaureus) või sessioonõppes (bakalaureus, magister) ning ei tohi stipendiumi saamise ajal viibida akadeemilisel puhkusel, sh aja- või asendusteenistuses. 

Õppestipendiumi suurus üheks õppeaastaks on kuni 1000 eurot. 

Avaldused konkursil osalemiseks palume saata Eesti Jalgpalli Liitu hiljemalt 26. septembriks 2021 digiallkirjastatult e-postile: efa@jalgpall.ee. 

Avalduses tuleb ära märkida isiku- ja kontaktandmed, kõrgkooli nimi, pangakonto andmed ning kinnitus EJL stipendiumite statuudis väljatoodud nõuete ja tingimuste täitmise kohta. Avaldusele lisaks tuleb esitada tõend kõrgkoolis õppimise kohta.  

EJL stipendiumikomisjon võib vajadusel otsustada stipendiumi kandidaadid vestlusele kutsuda. 

Esmakordselt kuulutas jalgpalliliit õppestipendiumi konkursi välja 2016/17 õppeaastal. Konkursi statuudi ja teiste stipendiumite kohta leiab infot jalgpalliliidu koduleheküljelt.

Allikas: EJL